Miłosz show w Monachium

Trwające Mistrzostwa Europy Seniorów są bardzo udane dla tenisisty stołowego Bogorii Miłosza Redzimskiego. Nasz 16-letni zawodnik po przejściu eliminacji, w 1. rundzie turnieju głównego pokonał 4:3 w setach doświadczonego Benedeka Olaha. Co więcej Miłosz otarł się również o medal w grze podwójnej.

Miłosz dopiero zaczyna starty w zawodach seniorskich. W zeszłym roku debiutował w imprezie mistrzowskiej. W tym roku jest już ważną postacią zawodów, które odbywają się w największym mieście Bawarii. W eliminacjach wygrał wszystkie trzy pojedynki, dzięki czemu awansował do 1/32 finału. Wczoraj późnym wieczorem rywalizował z najlepszym zawodnikiem Finlandii ostatnich lat Benedekiem Olahem .

Po prawie godzinnej batalii nasz gladiator zwyciężył 4:3 w setach. Mecz rozgrywany był na stole telewizyjnym i obfitował w wiele świetnych akcji. Miłosz miał już w szóstym secie dwie piłki meczowe, jednak przeciwnik je obronił i doprowadził do siódmej partii. W niej zawodnik Bogorii wygrał 11:7 i zapewnił sobie miejsce w gronie “32” najlepszych zawodników Starego Kontynentu. Rywalem 16-letniego Miłosza w 1/16 finału będzie Mattias Falck ze Szwecji. Spotkanie to zaplanowane jest na piątek.

Bardzo dobrze nas wychowanek radził sobie również w grze deblowej z Vladislavem Ursu. Duet, który występował ze sobą pierwszy raz w zawodach oficjalnych dotarł do ćwierćfinału, po drodze eliminując niedawnych medalistów Mistrzostw Świata w tej konkurencji Ovidiu Ionescu/Alvaro Robles. Awans do gry o medal Redzimskiemu i leworecznęmu Mołdawianinowi dały trzy pojedynki w stosunku 3:1 w setach. Rywalami zawodników grających na co dzień w klubach LOTTO Superligi (Ursu gra w Polskim Cukrze) byli bracia Lebru (Felix i Alexis). Tym razem to rywalem byli górą w czterech setach.

I runda singla:

Miłosz Redzimski – Benedek Olah (Finlandia) 4:3 (10:12, 11:6, 11:9, 11:8, 7:11, 10:12, 11:7)

I runda debla:

Miłosz Redzimski/Vladislav Ursu (Mołdawia) – Darius Movileanu/Ovidiu Ionescu (Rumunia) 3:1 (11:3, 9:11, 11:9, 11:6)

II runda debla:

Alvaro Robles (Hiszpania)/Ovidiu Ionescu (Rumunia) – Miłosz Redzimski/Vladislav Ursu (Mołdawia) 1:3 (7:11, 11:6, 6:11, 7:11)

Ćwierćfinał debla:

Miłosz Redzimski/Vladislav Ursu (Mołdawia) – Alexis Lebrun/Felix Lebrun (Francja) 1:3 (7:11, 7:11, 11:7, 9:11