Mistrzoswki weekend Młodej Bogorii

W sobotę i niedzielę zawodnicy Młodej Bogorii walczyli w Mistrzostwach Mazowsza rozgrywanych w Warszawie, w kategorii Skrzatów, Młodzików i Kadetów zdobywając w nich  6 złotych medali.

Pierwszi do boju w sobotę stanęli nasi Młodzicy. Srebrny medal w grze pojedynczej zdobył Szymon Wiśniewski, który w finale uległ Robertowi Czarneckiemu. Przypomnijmy, że Szymek w dalszym ciągu występuje również w młodszej kategorii Żaków. Awans na Mistrzostwa Polski w singlu zapewnił sobie z turnieju eliminacyjnego Adam Banasik, który w całych Mistrzostwach zajął 5. miejsce. W turnieju dziewczyne czwartą pozycję zajęła Nikola Brejnak. Podopieczni trenera Dariusza Budzicha okazali się najlepsi w turnieju deblowym. W nim złote krążki powędrowały do Adama i Szymona z kolei w grze podwójnej nasza Nikola triumfowała wraz z Pauliną Puchalską.

Dzień później do gry przy stołach stanęli Skrzaci oraz kadeci. W młodszej kategorii Skrzatów indywidualnymi mistrzami okazali się Dawid Budzich oraz Zosia Śliwka. Zosia w finale pokonała swoją koleżankę klubowa Tosię Zembowicz. Tuż za podium w turnieju dziewczynek uplasowały się Ania Banasik oraz Milena Mirecka. W kategorii Skrzatów z kolei brązowy medal zdobył Kamil Sadowski.

Jeśli chodzi o rywalizację Kadetów to wicemistrzami w singlu zostali Artur Michalczyk oraz Martyna Lis, którzy w finale musieli uznać wyższość odpowiednio Łukasza Sokołowskiego oraz Julii Więckowskiej. Przegraną w tych pojedynkach podopieczni trenera Dariusza Budzicha powetowali sobie w grach deblowych ze wspomnianymi zawodnikami zdobywając w nich złote medale. Co więcej zarówno Artur jak i Martyna uzyskali awans do Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej. Wszystkim naszym medalistom oraz trenerowi Dariuszowi Budzichowi oraz Pawłowi Szelińskiemu serdecznie gratulujemy.