II edycja Pingla Cup dla Zosi Śliwki i Marcela Błaszczyka

  • Post category:Pingla Cup

 

Blisko 70 Skrzatów i Skrzatek walczyło od samego rana w II edycji Pingla Cup. Ostatecznie najlepszymi zawodnikami turnieju okazali się Zosia Śliwka i Marcel Błaszczyk

Uroczystego otwarcia ogólnopolskiego turnieju odbywającego się pod patronatem klubu Bogoria oraz gminy Grodzisk Mazowiecki dokonał Startosta Powiatu Marek Wieżbicki. Tuż po nim organizatorzy zawodów przygotowali występy taneczne dla naszych najmłodszych zawodników. Dzieci rywalizację na stołach rozpoczęły od turnieju grupowego. Dziewczynki konkurowały w siedmiu trzy i cztero-osobowych grupach, z których awans do fazy pucharowej uzyskiwały dwie najlepsze zawodniczki. Z kolei Skrzaci grali w ośmiu grupach po pięciu i sześciu tenisistów w każdej z nich.

Po rozgrywkach grupowych na wszystkich uczestników czekał obiad oraz liczne wywiady w naszym reporterskim studiu. Była to jedna z części turnieju, która najbardziej przypadła do gustu naszym uczestnikom. Tuż po tych licznych atrakcjach rozpoczął się turniej główny i pocieszenia. Głównym założeniem Pingla Cup było umożliwienie zagrania jak największej ilości gier dzieciom, dlatego też oba turnieje toczyły się do dwóch przegranych meczy. W decydującej fazie nie zabrakło oczywiście tenisistów stołowych Młodej Bogorii. Zwyciężczynią w turnieju Skrzatek okazała się nasza Zosia Śliwka, która w finale 3:1 pokonała Natalię Gaworską z AZS UE Wrocław. Na bardzo wysokim 4. miejscu uplasowała się również Tosia Zembowicz, która w półfinale musiała uznać wyższość Zosi. Swój start do udanych zaliczyć mogą również Milena Mirecka oraz Ola Oskiera, dla których był to pierwszy ogólnopolski turniej. Pierwsza z nich zajęła miejsca w przedziale 9-12, z kolei Ola zajęła miejsce 18.

Turniej główny Skrzatów od początku przebiegał pod dyktando zeszłorocznego finalisty Marcela Błaszczyka. Zawodnik z Rawy Mazowieckiej, który w ośmiu spotkaniach całego turnieju nie przegrał ani jednego zesta. Błaszczyk będzie również najwyżej rozstawionym zawodnikiem w turnieju Żaków, który zostanie rozegrany już jutro od godziny 10. W decydującym pojedynku pokonał on Wiktora Klaga z KS Gorce Nowy Targ. Na najniższym stopniu podium stanął kolejny zawodnik Młodej Bogorii Dawid Budzich, który w całym turnieju wygrał ośiem pojedynków, a przegrał zaledwie jeden z Wiktorem Klagiem. Na zakończenie Pingla Cup odbyło się uroczyste wręczenie nagród, na którym obecny był członek zarządu Dariusz Łysuniak. Dla czterech najlepszych Skrzatek i Skrzatów przygotowane zostały puchary oraz cenne nagrody rzeczowe. Również wśród wszystkich uczestników w trakcie trwania zawodów losowane były nagrody okolicznościowe oraz upominki. A już jutro kolejna odsłona Pingla Cup czyli rywalizacja w turnieju Żaczek i Żaków, która rozpocznie się o godzinie 10. Poniżej przedstawiamy wyniki turnieju grupowego i głównego, a także końcową klasyfikację.

Turniej Skrzatek

Grupa 1

Grupa 2

Grupa 3

Grupa 4

Grupa 5

Grupa 6

Grupa 7

Turniej Główny Skrzatek

files/Klasyfikacja_Kocowa_Skrzatek.pdf

Turniej  Skrzatów

Grupa 1

Grupa 2

Grupa 3

Grupa 4

Grupa 5

Grupa 6

Grupa 7

Grupa 8

Turniej Główny Skrzatów

files/Klasyfikacja_Kocowa_Skrzatw.pdf