VII edycja Pingla Cup dobiegła końca!!!

  • Post category:Pingla Cup
You are currently viewing VII edycja Pingla Cup dobiegła końca!!!

Ponad 500 osób, 230 dzieci i 40 wolontariuszy przez cały weekend tworzyło niesamowitą atmosferę największego ogólnopolskiego turnieju dla Skrzatów i Żaków. W tym roku już po raz siódmy na hali sportowej przy ulicy Westfala 3a w Grodzisku Mazowieckim odbywały się zawody Pingla Cup.

Przygotowania organizacyjne zaczęły się już parę miesięcy wcześniej, wszystko po to by dzieci, rodzice i trenerzy mogli cieszyć się niezwykłą atmosferą naszego turnieju. Po raz pierwszy w historii imprezy liczba uczestników przekroczyła 200 dzieci. Oznaczało to bardzo trudne wyzwanie przed organizatorami oraz wolontariuszami, którzy salę przygotowywali już w czwartek.

Jak zawsze przy okazji naszych zawodów nie zabrakło ważnych osób dla klubu i Grodziska Mazowieckiego na otwarciu zawodów. W sobotę i niedzielę odwiedzili nas burmistrz Grzegorz Benedykciński oraz jego zastępca Michał Klonowski. Swoją obecnością zaszczycił nas również kierownik hali Marek Masłowski oraz Prezes Bogorii Dariusz Szumacher. To właśnie Prezes naszego klubu otworzył turniej w sobotę i niedzielę

Nasi organizatorzy i wolontariusze dali z siebie wszystko przez ten długi weekend. O tym wszystkim świadczy fakt, że na sali spędzili 25 godzin. To właśnie wolontariuszom należą się  ogromne słowa uznania. Otwarcie jak na tenisowej Lidze Mistrzów, pokazy taneczne, wywiady, warsztaty i liczne konkursy. Tego wszystkiego nie ma na żadnym innym turnieju w Polsce. Widać było na każdym kroku uśmiech dzieci oraz zadowolenie rodziców i trenerów. Dodatkowo dzieci miały okazję zagrać dużą ilość gier z rówieśnikami z całej Polski.

Świetnie spisał się również prowadzący Artur Stanowski, który nie mógł opędzić się od dzieci. W pewnym momencie ustawiała się do niego kolejka, by tylko zrobił z nimi wywiad. Nie zabrakło również gier na bardzo wysokim poziomie. Prawie wszystkie finały singla kończyły się wynikiem 3:2 w setach, ale nie wyniki są najważniejsze w naszym turnieju. Najważniejsze jest to, że dzieci mogły poczuć się jak gwiazdy tenisa stołowego i udało się w nich obudzić marzenia o byciu mistrzem w przyszłości. Dzięki temu mamy nadzieję, że po powrocie do swoich klubów zaczną trenować ze zdwojoną siłą.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim dzieciom, że wspólnie mogliśmy przeprowadzić tak świetny turniej. Mamy nadzieję, że widzimy się w następnym roku. W linku poniżej wszystkie wyniki i klasyfikacje turniejów we wszystkich kategoriach:

Wyniki turniejów