Julia Furman i Hubert Kośkiewicz zwycięzcami Pingla Cup Żaków

  • Post category:Pingla Cup

Niedzielne ogólnopolskie zawody Pingla Cup w kategorii Żaków i Żaczek należały do zawodniczki AZS UE Wrocław oraz zawodnika Niedźwiady Dolnej.

Drugi dzień turnieju organizowanego przez gminę Grodzisk Mazowiecki oraz klub sportowy Bogoria Grodzisk Mazowiecki rozpoczął się od przemowy pierwszego trenera naszego zespołu Tomasza Redzimskiego, który udzielił młodym sportowcom kilku rad dotyczących koncentracji przy stole. Następnie podobnie jak w dniu wczorajszym odbyły się od godziny 10 rozgrywki grupowe, które miały na celu wyłonic 16 Żaków i Żaczek, którzy awansują do turnieju głównego. Zawodnicy i zawodniczki, którym nie udało się awansować do najlepszej 16 konkurowali ze sobą w turnieju pocieszenia do dwóch porażek. W trakcie trwania rundy grupowej trener m.in. Daniela Góraka oraz Oh Sang Euna przygotował 20 minutowy pokaz serwów z różnymi rotacjami, który wszystkim zawodnikom bardzo przypadł do gustu.

Między grupami a spotkaniami o najważniejsze lokaty w turnieju odbyła się przerwa obiadowa, tak by uczestnicy mogli zregenerować siły przed najważniejszymi pojedynkami Pingla Cup. Ostatecznie najlepszy u chłopców okazał się Hubert Kośkiewicz reprezentujący barwy Niedźwiady Dolnej, w finale pokonał on 3:1 najwyżej rozstawionego zawodnika całego turnieju Marcela Błaszczyka. W meczu o trzecią lokatę lepszy okazał się Dominik Rojek z Pogoni Siedlce, który pewnie 3:0 zwyciężył Maksymiliana Zawiślaka. Na wysokim 7. miejscu uplasował się Krzysztof Stąporek, który ograł kilku wyżej notowanych od siebie przeciwników.

Dużo więcej emocji fanom Bogorii mógł dostarczyć turniej Żaczek. Najpierw awans do turnieju głównego zapewniły sobie Zosia Śliwka oraz Tosia Zembowicz. Następnie po przerwie obiadowej jak burza przez swoje gry szła Zosia Śliwka, która była rozstawiona z numerem trzecim. Zosia w drodze do finału wygrała trzy pojedynki tracąc w nich zaledwie dwa sety. W decydującej batalii czekała już na nią najwyżej notowana Julia Furman z AZS UE Wrocław. Furman jedna z najlepszych zawodczniek w tej kategorii wiekowej w kraju nie dała naszej Zosi większych szans wygrywając 3:0.  Na najniższym stopniu stanęła Klaudia Kaczmarczyk, która w meczu o trzecią pozycję 3:1 pokonała Aleksandrę Jezik z KU AZS Częstochowa. Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki wraz z klasyfikacją końcową turnieju.

II edycja Pingla Cup dobiegła końca. Turniej, który przebiegł bardzo sprawnie i zgodnie z harmonogramem niewątpliwie można zaliczyć do udanych pod względem organizacyjnym. Po raz kolejny ogromnym zainteresowaniem wszystkich uczestników cieszył się kącik prasowy w którym wszyscy zawodnicy mogli udzielać wywiadów. Również na hali sportowej przy ulicy Westfala 3a czuć było niezwyklą atmosferę towarzyszącą wszystkim meczom. Mimo końca sezonu do Grodziska Mazowieckiego zdecydowało się przyjechać blisko 120 zawodników z całej Polski. Chcielibyśmy również podziękować wszystkim wolontariuszom, którzy aktywnie włączyli się w organizację turnieju, a także pogratulować wszystkim uczestnikom ogromnego zaangażowania oraz z radości z gry. Mamy nadzieję, że w następnym roku do Grodziska Mazowieckiego na Pingla Cup zawita jeszcze większa ilość uczestników.

PiTurniej Żaczek

Grupa 1

Grupa 2

Grupa 3

Grupa 4

Grupa 5

Grupa 6

Grupa 7

Turniej Główny

Turniej Pocieszenia

files/Turniej_aczek_klasyfikacja_kocowa.pdf

Turniej  Żaków

Grupa 1

Grupa 2

Grupa 3

Grupa 4

Grupa 5

Grupa 6

Grupa 7

Grupa 8

Turniej Główny

Turniej Pocieszenia

files/Klasyfikacja_Kocowa.pdf