ITTF: Pięciu zawodników Bogorii w najlepszej 70 świata

W tym tygodniu ukazał się pierwszy po turnieju olimpijskim w Rio de Janeiro ranking ITTF. Bardzo wysokie pozycje w nim zajmują zawodnicy naszego klubu.

Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem Bogorii w zestawieniu światowej federacji jest obecnie Jung Youngsik, który jest 10. Koreańczyk drugi raz w swojej karierze awansował do najlepszej 10 świata. Jest to wynik jego bardzo dobrej gry na Olimpiadzie, gdzie był o krok od sprawienia wielkiej sensacji i pokonania złotego medalisty Ma Longa. Minimalny spadek o jedną pozycję na liście rankingowej zaliczył Panagiotis Gionis, który obecnie zajmuje 26. pozycję.

Kolejnym zawodnikiem naszego klubu, który sklasyfikowany jest w najlepszej 40 wspomnianego rankingu jest Singapurczyk Gao Ning. Nasz nowy nabytek, plasuje się na 38. miejscu. W siódmej dziesiątce mamy, aż dwóch zawodników Bogorii, którzy w zeszłym sezonie stanowili o sile naszego klubu czyli Daniela Góraka i Oh Sang Euna. Daniel, który bardzo pozytywnie zaprezentował się na Igrzyskach Olimpijskich jest obecnie 64 zawodnikiem globu. Pięć pozycji niżej znajduje się w rankingu ITTF doświadczony Oh, który jednak nie brał udziału w Igrzyskach Olimpijskich.

Spory skok w zestawieniu aż o dziewięć lokat zrobił Jakub Dyjas. Obecnie Dyjas zajmuje 43. miejsce i jest najwyżej sklasfyikowanym zawodnikiem z Polski. Na czele rankingu niezmiennie od kilku miesięcy pozostaje Mistrz Olimpijski Ma Long, który wyprzedza swoich rodaków z Chin Fan Zhendonga, Xu Xina oraz Zhang Jike.