Hit Superligi w Grodzisku Mazowieckim

 

13 stycznia (piątek) o godzinie 18 zespół Bogorii podejmie we własnej hali w 11. kolejce Lotto Superligi zespół Morlin Ostróda.

Po piątkowej porażce 1:3 na wyjeździe z AZS-em Politechniką Rzeszów w 10. Kolejce Lotto Superligi podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego spadli na drugie miejsce w tabeli Superligi. Piątkowi rywale grodziszczan dzięki zwycięstwu w odniesionemu w poprzedniej kolejce awansowali tuż za plecy Bogorii na trzecie miejsce. Dlatego też starcie, które zostanie rozegrane w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a zapowiadane jest jako hit 11. Rundy spotkań.

Na pewno tenisiście stołowi Bogorii będą chcieli zrehabilitować się przed własną publicznością za dosyć niespodziewaną porażkę w Rzeszowie. Bardzo dużo do udowodnienia kibicom w Grodzisku Mazowieckim ma Gao Ning, który przegrał w ostatnim czasie kilka ważnych pojedynków. Singapurczyk to jednak zawodnik ze światowego topu, który nie rozgrywa kilka słabszych spotkań pod rząd. Oprócz Gao Tomasz Redzimski desygnuje do gry dwóch olimpijczyków z Rio de Janeiro Daniela Góraka oraz Panagiotisa Gionisa.

Zespół z Warmii na pewno tegoroczny sezonu Superligi może zaliczyć do udanych. Zawodnicy trenera Tomasza Krzeszewskiego, który jest również trenerem reprezentacji Polski w tenisie stołowym podobnie jak zespół Bogorii w tym sezonie wygrał siedem spotkań i doznał zaledwie trzech porażek. Siłą ekip Morlin jest bardzo wyrównany skład, który ma jednak swojego lidera. Jest nim leworęczny Mikhail Paikov, który w indywidualnym rankingu zawodników plasuje się na 5. Miejscu. Kibiców zachęcamy również by bliżej przyjrzeć się Belgowi Robinowi Devosowi. Już 24 stycznia reprezentacja Polski z Danielem w składzie podejmie w decydującym meczu o awansie do Drużynowych Mistrzostw Europy właśnie Belgię, której mocnym punktem jest Devos. Oprócz wspomnianych obcokrajowców skład ekipy Ostródy uzupełnia doświadczony Bartosz Such.

Wiele zawodników z najlepszej setki światowego rankingu ITTF zapowiada widowisko na najwyższym poziomie. W przypadku zwycięstwa Bogoria może ponownie awansować na fotel lidera Lotto Superligi, który straciła po porażce w Rzeszowie. Bilety na to spotkanie jak zawsze można nabywać w biurze Bogorii przy ulicy Westfala 3a, bądź tuż przed samym spotkaniem. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na mecz.