II drużyna Bogorii na półmetku zmagań

You are currently viewing II drużyna Bogorii na półmetku zmagań

Porażką 2:8 w wyjazdowym spotkaniu z MLUKS Nadwiślanin Płock I rundę zasadniczą zakończyła II drużyna Bogorii, oparta na wychowankach naszej Akademii i ich trenerach. Po 11 spotkaniach III ligi z dorobkiem 9 punktów zajmują oni ósmą pozycję w tabeli.

We wspomnianych 11 meczach, wystąpiło aż 10 adeptów trenujących od początku w naszej Akademii Tenisa Stołowego. Byli oni zazwyczaj wspierani przez trenerów Zbyszka Grześlaka i Darka Budzicha. Nasza druga drużyna rozpoczęła doskonale rozgrywki od zwycięstwa 8:4 z aspirującym do awansu do drugiej ligi zespołem UKS Imola Lupus Warszawa. Komplet trzech zwycięstw w tym meczu odniósł Miłosz Redzimski, który poprowadził  drugą drużynę Bogorii do zwycięstwa. Ogólnie postawę Miłosza jak i naszych wychowanków trzeba zaliczyć na duży plus. Syn trenera naszej pierwszej drużyny w 12 spotkaniach odniósł aż 8 zwycięstw i doznał tylko czterech porażek. Dobry bilans 3 zwycięstw i 4 porażek zanotował również nasz inny Młodzik Szymon Wiśniewski.

W 11. rundach gier zawodnicy II Bogorii odnieśli 4 zwycięstwa, a także zanotowali jeden remis (z szóstym w tabeli Halsem Wadwicz Warszawa) i 6 porażek. Z pewnością pozycja w tabeli byłaby dużo wyższa gdyby w każdym meczu występowali trenerzy, Darek i Zbyszek (pierwszy z nich zanotował bilans 7-0, drugi zaś 10-1). Jednak głównym założeniem drugiej drużyny jest dać możliwość rozegrania wielu gier naszym wychowankom, którzy przez całą rundę musieli sobie radzić z zawodnikami, mającymi często po 30 czy 40 lat. Mimo to, udało im się odnieść kilka zwycięstw. Co więcej są oni na bezpiecznym 8. miejscu w tabeli i przed drugą rundą raczej spadek im nie grozi. Naszym młodym zawodnikom oraz trenerowi Zbyszkowi i Darkowi życzymy powodzenia również w drugiej rundzie.

Poniżej link, gdzie znajdziecie wszystkie wyniki drugiej drużyny:

http://ligi.mzts.pl/druzyna/3/17/170/ks-bogoria-ii-grodzisk-mazowiecki/