Znamy terminarz Bogorii w turnieju Ligi Mistrzów


Od spotkania z hiszpańskim zespołem Leka Enea TDM 11 grudnia zmagania w turnieju Ligi Mistrzów rozpocznie nasza drużyna. Spotkanie inauguracyjne w grupie A rozpocznie się o godzinie 13.30. Turniej z udziałem najlepszych 15 drużyn w Europie zostanie rozegrany w niemieckim Dusseldorfie.

Kolejne spotkanie podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego rozegrają dzień później również o godzinie 13.30 z Fakel Gazprom Oremburg. Rosyjski potentat broni tytułu Ligi Mistrzów z poprzedniego sezonu. W składzie zespołu z Oremburga znajdują się najlepsi tenisiści stołowi świata Dima Ovtcharov, Marcos Freitas oraz Tajwańczyk Lin Ju-Yun, który w światowym rankingu ITTF plasuje się na 7. miejscu. Jeśli chodzi o drużynę z Hiszpanii to najbardziej znanym zawodnikiem tego zespołu jest Egipcjanin Ahmed Saleh, który w tym roku wygrał Afrykańskie TOP16 pokonując w finale Aruna Quadriego.

Zmagania w grupie A Bogoria zakończy 13 grudnia, także o godzinie 13.30 z Post Sv Muhlhausen 1951 E.V. z Niemiec. Zespół występujący w Bundeslidze w swoim składzie ma również uznanych europejskich zawodników, jak chociażby Daniel Habesohn czy Ovidiu Ionescu. Zarówno Austriak, jak i Rumun w swoim dorobku mają kilka medali Mistrzostw Euorpy. Habesohn był w przeszłości Mistrzem Europy zarówno w deblu, jak i drużynie. Awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów wywalczą po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Od ćwierćfinału spotkania będą się rozgrywać w fazie pucharowej. W grupie D w Dusseldorfie zagra inny polski zespół Dekorglass Działdowo. Spotkania będzie można obejrzeć na żywo w transmisji online na kanałach LAOLA1.tv