Porażka w spotkaniu z beniaminkiem

You are currently viewing Porażka w spotkaniu z beniaminkiem

Przegraną 1:3 zakończyło się zaległe spotkanie 12. kolejki Lotto Superligi pomiędzy Bogorią, a zespołem Poltarexu Pogoni Lębork.

Nasz zespół jechał nad morze jako zdecydowany faworyt z ostatnim zespołem Lotto Superligi. Co prawda w meczu z Pogonią występowaliśmy w składzie z młodym Arturem Michalczykiem, jednak również w pierwszym spotkaniu między tymi zespołami Artur dostał szansę występu. Wówczas udało się zwyciężyć 3:1 po dwóch punktach Panagiotisa Gionisa i jednym Daniela Góraka. Tym razem zamiast Gionisa, który w weekend występował w turnieju DHS Swiss Open w Szwajcarii wystąpił Chan Kazuhiro. Japończyk przyleciał do Polski już w piątek i z trybun podziwiał wyczyny przy stole swoich kolegów w przegranym spotkaniu ćwierćfinału Pucharu ETTU ze Stella Sport La Romagne.

Chan mimo wcześniejszego przylotu chyba nie zdążył się do końca zaaklimatyzować. W wczorajszym meczu otwarcia przeciwko Adamowi Doszowi uległ wyraźnie 0:3, nawiązując wyrównaną walkę jedynie w dwóch pierwszych setach. Japończyk przy tym w żaden sposób nie przypominał zawodnika, który niedawno zajmował 30. miejsce w rankingu ITTF. Co prawda w następnym pojedynku Daniel Górak wyrównał stan meczu, pokonując równie przekonująco 3:0 w setach Daniela Bąka, jednak dla Bogorii tego wieczora był to łabędzi śpiew.

Najpierw w grze “trójek” skazywany przed spotkaniem na porażkę Artur Michalczyk nie nawiązał walki z drugim z braci Doszów, Sławomirem. W decydującym jak się później miało okazać spotkaniu Daniel Górak uległ doskonale dysponowanemu tego dnia Adamowi Doszowi 1:2. Porażka we wczorajszym meczu oznaczała dla Bogorii utratę pozycji lidera Lotto Superligi. Jak do tej pory podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego plasują się na drugim miejscu z identyczną ilością 24 punktów co trzeci Dekorglass Działdowo oraz stratą dwóch punktów do liderującej Unii AZS Gdańsk. Kolejne spotkanie Bogoria rozegra już w najbliższy piątek o godzinie 18. Przeciwnikiem naszego zespołu będzie występująca również w tym sezonie w Lidze Mistrzów Energa-Manekin Toruń. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.

Poltarex Pogoń Lębork – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 3:1
Adam Dosz – Kazuhiro Chan 3:0 (13:11, 11:9, 11:4)
Daniel Bąk – Daniel Górak 0:3 (9:11, 9:11, 5:11)
Sławomir Dosz – Artur Michalczyk 3:0 (11:4, 11:2, 11:5)
Adam Dosz – Daniel Górak 2:1 (12:10, 8:11, 12:10)