Bogoria zwycięzcą I rundy zasadniczej LOTTO Superliga

You are currently viewing Bogoria zwycięzcą I rundy zasadniczej LOTTO Superliga

Grodziscy tenisiści stołowi okazali się najlepsi na półmetku ligowych rozgrywek. Pozycję lidera zapewnili sobie pokonując 3:0 w zaległym spotkaniu Poltarex Pogoń Lębork. Dla podopiecznych trenera Tomasza Redzimskiego było to 11 zwycięstwo, przy tylko 1 porażce.

Wspomniane 11 wygranych spotkań ligowych przełożyło się na dorobek 32 punktów, na 36 możliwych do zdobycia. Te liczby pokazują jak świetnie w pierwszej części sezonu spisywali się zawodnicy Bogorii. 90% możliwych do zdobycia punktów pozwoliło wyprzedzić w tabeli o dwa oczka aspirujący do zwycięstwa w LOTTO Superlidze Dekorglass Działdowo oraz o trzy UKS Dojlidy Białystok.

Niedzielne starcie z Poltarexem podobnie jak to piątkowe z Uczelnią Państwową Zamość nie miało większej historii. W trzech pojedynkach singlowych goście wygrali zaledwie jednego seta. W trzeciej grze Miłosz Redzimski 3:1 w setach pokonał lidera przyjezdnych Bogusława Koszyka. Przewaga Miłosz w zwycięskich setach była jednak bardzo widoczna. Pojedynki Pavla Sirucka oraz Marka Badowskiego od początku do końca przebiegały pod dyktando naszych zawodników. Pavel 3:0 w setach pokonał doświadczonego Marka Prądzińskiego, zaś Marek w takim samym stosunku Adama Dosza. Imponująca jest statystyka ostatnich pięciu spotkań ligowych naszych zawodników. Od spotkania z AZS Politechniką Rzeszów wszystkie pięć spotkań Bogoria wygrywała w stosunku 3:0.

Teraz drużyny zostaną podzielona na dwie grupy, mistrzowską oraz spadkową. W pierwszej wystąpi sześć zespołów, które powalczą o jak najlepsze rozstawienie przed fazą play-off. Oznacza to, że przed play-offami Bogoria zagra jeszcze pięć spotkań. W drugiej grupie spadkowej zagra siedem zespołów, które bić się będzie o utrzymanie. Druga runda spotkań rozpocznie się już w nowym 2021 roku.

Przed zespołem Bogorii w tym roku jednak jeszcze jedno bardzo ważne zadanie do wykonania. W dniach 8-18 grudnia w niemieckim Dusseldorfie podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego zagrają w turnieju Ligi Mistrzów. Udział w nim weźmie 15 najlepszych zespołów Europy. Dartom Bogoria zagra w grupie A, w której za przeciwników mieć będzie Gazprom Oremburg, Leka Enea TDM oraz Post SV Mühlhausen.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki- Poltarex Pogoń Lębork 3:0

Pavel Sirucek- Marek Prądziński 3:0

Marek Badowski- Adam Dosz 3:0

Miłosz Redzimski- Bogusław Koszyk 3:1