Nasi kadeci rządzą na Mazowszu

Zdjęcie użytkownika Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki.

Zwycięstwem naszych zawodników Miłosza Redzimskiego i Martyny Lis zakończył się III WTK Kadetów rozgrywany w Wyszogrodzie. Miłosz w finale pokonał swojego klubowego kolegę Adama Banasika.

Cała wymieniona trójka zapewniła sobie prawo startu w turnieju głównym Grand Prix Polski, który zostanie rozegrany w dniach 31.03-2.04 w Luboniu. Miłosz w drodze do zwycięstwa w całym turnieju odniósł aż pięć zwycięstw w tym, aż cztery w stosunku 3:0 w setach. Jedynego seta Miłosz stracił w ćwierćfinale turnieju w Wyszogrodzie z Filipem Kosteckim. W finale Miłosz okazał się lepszy od naszego Adama Banasika. Dla Adasia był to niezwykle udany turniej, gdyż był on rozstawiony w zawodach z numerem 10. W decydującym spotkaniu o awans do turnieju Grand Prix Banasik po zaciętym boju 3:2 ograł Roberta Czerneckiego. Oprócz wspomnianej dwójki wysokie 9. miejsce zajął grający stylem piórkowym Kuba Lis. Pozostałe miejsca kadetów Bogorii: 25-32 Adam Stąporek, 33-48 Piotr Florczak.

W tym samym dniu odbywał się turniej kadetek. Bezkonkurencyjna w nim okazała się być siostra Kuby Martyna. W całym turnieju nasza zawodniczka nie straciła nawet seta, pokonując w finale Katarzynę Trochimiuk ze Spójni Warszawa. Dla Martyny, która jest na wysokim 20. miejscu w rankingu krajowym III turniej Grand Prix, gdyż może dać jej limit do Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej, bez konieczności grania w eliminacjach wojewódzkich. Wielkie gratulacje dla naszych zawodników i trenera Zbyszka Grześlaka.