Chuanxi Han i Michał Bańkosz nowymi zawodnikami Bogorii

Jak grom z jasnego nieba gruchnęła wiadomość o zakontraktowaniu przez Bogorię dwóch nowych zawodników na przyszły sezon. Jak donosi Przegląd Sportowy będą to Chuanxi Han i Michał Bańkosz.

Chuanxi Han to 22-letni zawodnik urodzony w Chinach, który przebojem wszedł do szwedzkiego klubu Halmstad BTK. Han to jedna z największych rewelacji tego sezonu w rozgrywkach Pingisligan. Dość powiedzieć, że nowy nabytek Bogorii w 11 spotkaniach indywidualnych odniósł aż 10 zwycięstw i jest jednym z liderów rankingu indywidualnego szwedzkiej ligi. Chuanxi Hanowi udało się pokonać m.in. Xu Huia, który od kilku lat znajduje się w czołówce zawodników elitarnej Ligi Mistrzów. Jak podaje w artykule Przeglądu Sportowego trener Tomasz Redzimski, zawodnik ten ma na stałe mieszkać i trenować w Grodzisku Mazowieckim. Ten leworęczny zawodnik grający uchwytem dłoniowym  w swoim dorobku ma również występy w najlepszej lidze świata czyli chińskiej Superlidze.

Drugim zawodnikiem, który trafi do Grodziska Mazowieckiego jest Michał Bańkosz, który obecnie reprezentuje barwy Odry Głoski Miękini. Jest on wielokrotnym Mistrzem Polski w kategoriach Młodzieżowych. W swoim dorobku ma również medale Mistrzostw Europy w kategorii kadetów. Obecnie występuje w I lidze, jednak w przeszłości występował w rozgrywkach Lotto Superligi, gdzie pokonywał między innymi naszego Daniela Góraka. Z zespołem żegna się po tym sezonie z kolei Panagiotis Gionis, który otrzymał bardzo korzystną finansowo ofertę z czeskiego klubu TTC Ostrava. Jak powiedział w rozmowie z Przeglądem Sportowym prezes naszego klubu Dariusz Szumacher do drużyny ma jeszcze dołączyć jeszcze jeden mocny Europejczyk.