Starcie w przedostatniej kolejce Lotto Superligi z rywalem z play-off?

You are currently viewing Starcie w przedostatniej kolejce Lotto Superligi z rywalem z play-off?

W piątek 12 maja Bogoria rozegra przedostatni mecz w fazie zasadniczej Lotto Superligi. Przeciwnikiem naszej drużyny na wyjeździe będzie miejscowy Dekorglass Działdowo.

Drużyny te z dużym prawdopodobieństwem spotkają się również w półfinale play-off, gdyż na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej Lotto Superligi tracą one odpowiednio Dekorglass trzy, a Bogoria cztery punkty do liderującej Unii AZS Gdańsk. Gdańszczanie z kolei w 21. Kolejce gier zmierzą się z ostatnią w tabeli ekipą Pogoni Lębork i wygrywając ten mecz zapewnią sobie pierwsze miejsce przed play-offami.

Dlatego też zwycięzca spotkania między Bogorią, a Dekorglassem może mieć przewagę psychologiczną przed zbliżający się pojedynkiem między tymi drużynami w półfinale Lotto Superligi. Podopicznie trenera Tomasza Redzimskiego udadzą się do Działdowa w najmocniejszym obecnie składzie, na czele ze zwycięzcą niedawno zakończonego Croatia Open w singlu  Panagiotisem Gionisem. Panos rozegrał w stolicy Chorwacji Zagrzebiu wiele świetnych pojedynków i jego forma napawa optymizmem przed zbliżającymi się plaf-offami. Oprócz niego w starciu z Drużynowym Wicemistrzem Polski z zeszłego sezonu nie zabraknie również Daniela Góraka oraz Masakiego Yoshidy.

Gospodarze z kolei również prawdopodobnie w starciu z nami wystawią swój najmocniejszy skład. W związku z tym możemy spodziewać się występu największej gwiazdy Lotto Superligi, czyli Wong Chung Tinga. Zawodnik z Honkongu od kilku miesięcy w rankingu międzynarodowej federacji ITTF zajmuje wysokie 7. miejsce. Jednak jest on również do pokonania, co w ostatnim spotkaniu pokazał wychowanek Bogorii Patryk Zatówka, który wygrał z Wongiem w ostatniej kolejce Lotto Superligi. Ogromnym wsparciem dla Wonga jest również w tym sezonie Jiri Vrablik, który w indywidualnym rankingu Lotto Superligi zajmuje trzecie miejsce, tuż przed Panosem i Danielem Górakiem. Ostatnim zawodnikiem w talii trenera Dekorglassu Piotra Kołacińskiego jest Patryk Chojnowski, Wicemistrz Polski w singlu z zeszłego roku.

W pierwszym spotkaniu między tymi drużynami w Grodzisku Mazowiecki triumfował Dekorglass 3:2. Zapewne i tym razem nie zabraknie emocji i wymian na światowym poziomie. Relacje live z tego meczu znajdą państwo na stronie Lotto Superligi. Pod poniższym linkiem

https://www.superliga.com.pl/livescore/?id=511