5 medali zawodników naszej Akademii w Mistrzostwach Mazowsza

Dwa złote, dwa srebrne i jeden brązowy we wczorajszych Mistrzostwach Województwa zdobyli adepci Akademii Tenisa Stołowego Bogorii. Mistrzyniami Mazowsza w singlu zostały Martyna Lis i Milena Mirecka.

Martyna, która miała ze względu na wysoką pozycję w rankingu ogólnopolskim miała zagwarantowany start w rozpoczynających się za tydzień Mistrzostwach Polski w Drzonkowie, aby zdobyć złoty medal musiała wygrać dwa pojedynki. W półfinale bez straty seta pokonała Nikolę Brejnak, zaś w finale 3:1 pokonała Oliwię Kornacką. Martyna do złota w singlu dołożyła jeszcze srebrny medal w deblu w parze z Patrycją Puchalską. Z dobrej strony w Mistrzostwach Województwa pokazali się również nasi kadeci. Zarówno Piotr Florczak, jak i Kuba Lis zajęli miejsca 5-8 w singlu i takie samo w deblu. Na miejscach 9-12 w deblu i singlu zawody ukończył Adam Stąporek.

Równie udane były rozgrywane na tej samej hali Mistrzostwa Mazowsza Skrzatów. Po raz kolejny bezkonkurencyjna w kategorii Skrzatek okazała się Milena Mirecka, która w tym sezonie wygrała wszystkie zawody cztery zawody wojewódzkie. Po raz kolejny w finale Milena zmierzyła się z klubową koleżanką Olą Oskierą, pokonując ją w meczu o złoty medal 3:0 w setach. W kategorii Skrzatów na najniższym stopniu podium stanął Fabian Sprzączak. Fabian w grze o brązowy medal pokonał 3:1 innego zawodnika naszej Akademii Piotra Garwołę, który znalazł się tuż za podium. Na miejscach 5-8 turniej po przegranej z Piotrkiem turniej ukończył Michał Chęciński. W przedziale 9-12 znaleźli się Wojtek Ulewicz, Staś i Jaś Wróblewscy. Miejsca 13-16 zajął Kuba Dobosz, zaś 17-24 Tomek Fabisiak. Całej drużynie wraz z trenerami Zbyszkiem Grześlakiem, Pawłem Szelińskim i Adamem Białkiem gratulujemy sukcesu.