IO: Przełożone kwalifikacje turnieju singlowego

You are currently viewing IO: Przełożone kwalifikacje turnieju singlowego

Nie odbędą się zaplanowane na 10-14 lutego 2021 roku europejskie kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Europejska Unia Tenisa Stołowego poinformowania o przeniesieniu turnieju na drugą połowę kwietnia 2021 roku.

Europejska Unia Tenisa Stołowego zdecydowała się przełożyć turniej na późniejszym termin ze względu na liczne obostrzenia w europejskich krajach i ograniczenia w podróżach międzynarodowych w związku z pandemią koronawirusa. Zgodnie z przepisami Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego, kwalifikacje kontynentalne muszą zostać zakończone do 30 kwietnia 2021 roku.

Turniej w Lizbonie jest szczególnie ważny dla męskiej reprezentacji Polski, w której liderem jest nasz Marek Badowski. Popularny Bany to aktualnie 81. zawodnik światowego rankingu ITTF. Wyżej tylko od tenisisty Bogorii jest Jakub Dyjas. Coraz bliżej ścisłej seniorskiej reprezentacji naszego kraju jest również junior Dartom Bogorii Miłosz Redzimski. Trener Tomasz Krzeszewski do startu w europejskich kwalifikacjach może nominować dwóch zawodników, którzy walczyć będą o pięć premiowanych miejsc uprawniających do występu w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Warto przypomnieć, że w innej portugalskiej miejscowości – Gondomar, w ubiegłym roku kwalifikację drużynową wywalczyły Li Qian, Natalia Partyka i Natalia Bajor, co jest równoznaczne z awansem dwóch naszych tenisistek stołowych do turnieju singlowego.

Kwalifikacje, których gospodarzem będzie portugalska Lizbona, według nowych ustaleń ETTU mają się odbyć w dniach 21-25 kwietnia 2021 roku.

Źródło: PZTS.pl