W sobotę Bogoria zawalczy o szósty tytuł Mistrza Polski


Po pasjonującym zwycięskim półfinale Lotto Superligi nad Dekorglassem Działdowo, Bogoria podejmie w decydującym meczu o Mistrzostwie  Polski Unię AZS Gdańsk. Mecz ten zostanie rozegrany w Kobyłce o godzinie 16.

Obydwie drużyny nie miało łatwo w swoich półfinałach, mimo że w dwumeczu zwyciężyły 6:3. Zespół z Gdańska w rewanżowym meczu u siebie przegrywał z zespołem Zooleszcz Bydgoszcz 0:2 i był o dwa sety od przegrania rywalizacji. Również spotkanie Bogorii było niezwykle zacięte i wiele gier kończyło minimalną wygraną naszych zawodników. Starcie Bogorii i Unii AZS Gdańsk (wcześniej Unii Olimpii Grudziądz) to mecz najbardziej utytułowanych drużyn w XXI wieku w naszej lidze. Warto wspomnieć, że w ostatnich dziewięciu latach tylko te drużyny zdobywały tytuł Drużynowego Mistrza Polski. W ciągu tych dziewięciu lat Bogoria pięciokrotnie sięgała po tytuł najlepszej drużyny, zaś drużyna Unii czterokrotnie.

Spotkania między tegorocznymi finalistami Lotto Superligi dostarczały kibicom ogromnych emocji i nie inaczej będzie i tym razem. Zarówno trener naszej drużyny Tomasz Redzimski, jak coach gości Piotr Szafranek w swoim składzie mają trzech świetnych zawodników. Nasz zespół w sobotnim finale, który odbędzie się w Kobyłce przy ulicy Księdza Marcina Załuskiego 57 wystąpi w identycznym składzie jak w zwycięskiej potyczce z Dekorglassem, czyli: Panagiotis Gionis, Daniel Górak i Gao Ning. Każdy z nich bardzo dobrze zagrał we wtorkowym meczu półfinałowym zdobywając po jednym punkcie. Dodatkowo każdy z nich zaprezentował się z pozytywnej strony w Mistrzostwach Świata w Dusseldorfie i możemy być pełni nadziei, że w sobotę to kibice Bogorii będą mogli świętować ze swoją drużyną szósty tytuł Mistrza Polski.

Zespół z Gdańska z kolei będzie dążył by zdobyć trzeci z rzędu tytuł Mistrza Polski. Wystąpi on podobnie jak Bogoria w najsilniejszym składzie, na czele ze swoim liderem Kaiiem Konishim. To właśnie Japończyk był bohaterem ostatnich dwóch finałów Lotto Superligi, nie przegrywając w nich ani jednego spotkania. Oprócz niego w sobotę zagrają z pewnością naturalizowany słowacki defensor Yang Wang oraz wychowanek Bogorii Patryk Zatówka. W spotkaniach fazy zasadniczej oba mecze zakończyły się zwycięstwem gości 3:1. Bardziej wartościowe zwycięstwo odniosła Bogoria na Pomorzu, gdyż zarówno my jak i zespół Piotra Szafranka wystąpili w najsilniejszych składach.

Sobotnia rywalizacja zapowiada się niezwykle interesująco, a szanse obydwu drużyn można ocenić 50 na 50. Dlatego też bardzo ważne będzie wsparcie kibiców w sobotnie popołudnie w Kobyłce. W związku z tym Bogoria po raz kolejny organizuje bezpłatny wyjazd dla kibiców. Autokar wyrusza w sobotę o godzinie 14.00 spod hali przy ulicy Westfala 3a. Zgłoszenia na wyjazd można robić do piątku do godziny 15.00 na adres mailowy biuro@bogoriagrodzisk.pl. Więcej informacji udziela Pani Edyta Skoczeń nr telefonu 507 011 077