Polacy dwunastą drużyną w Europie

You are currently viewing Polacy dwunastą drużyną w Europie

Po trzech porażkach w fazie grupowej, w grach od tyłu reprezentacja Polski zanotowała jedno zwycięstwo i dwie przegrane. Bohaterem zwycięskiego spotkania ze Słowacją okazał się Daniel Górak.

Daniel w tym spotkaniu zanotował dwa zwycięskie pojedynki. Najpierw popularny Góra pokonał 3:2 Lubomira Pisteja chociaż w tym starciu przegrywał już 0:2 w setach. Daniel również przypieczętował nasze zwycięstwo z południowymi sąsiadami wygrywając w decydującej grze 3:0 z Yang Wangiem, który w tym sezonie będzie bronił barw Dekorglassu Działdowo. Punkt w meczu ze Słowacją zrobił również Wang Zeng Yi, który również pokonał Yang Wanga. Zwycięstwo 3:2 nad Słowacją dało naszej reprezentacji awans do najlepszej dwunastki Mistrzostw Starego Kontynentu.

Niestety tak dobrze jak w starciu ze Słowakami podopieczni trenera Tomasza Krzeszewskiego nie zaprezentowali się w pozostałych dwóch grach. Najpierw porażkę Biało-Czerwoni ponieśli z zespołem Hiszpanii 1:3. W tej rywalizacji Daniel Górak zanotował porażkę 1:3 w setach z Alvaro Roblesem. Jedyną grę singlową z Hiszpanami wygrał Wang Zeng Yi, który zwyciężył Marca Durana. W ostatnim starciu, którego stawką było 11. miejsce całego turnieju Polacy podobnie jak w fazie grupowej ulegli 1:3 Rumunii. Tym razem Daniel zanotował dwie porażki singlowe z Adrianem Crisanem i Cristianem Pleteą. Ponownie w tej rywalizacji zwycięstwo w singlu zanotował tylko Wang Zeng Yi. We wszystkich wspomnianych pojedynkach zawodził Marek Badowski, który nie wygrał ani jednej gry singlowej. Niestety trener Tomasz Krzeszewski oprócz pierwszego meczu z Francuzami nie mógł skorzystać z Jakuba Dyjasa, który miał być liderem naszej drużyny na tych Mistrzostwach. Przyczyną tego stanu była kontuzja na którą Dyjas narzekał od początku całych Mistrzostw. Poniżej szczegółowe wyniki wszystkich gier Polaków o miejsca od tyłu: