Szymon Wiśniewski z limitem na kolejne Grand Prix Polski

You are currently viewing Szymon Wiśniewski z limitem na kolejne Grand Prix Polski

W miniony weekend trzech adeptów Akademii Tenisa Stołowego Bogorii brało udział w I Grand Prix Polski Młodzików. Najlepiej z nich zaprezentował się Szymon Wiśniewski, który był 13.

Na turniej do Krakowa wraz z trenerem Zbyszkiem Grześlakiem wyruszyli Mikołaj Giereło, Krzysztof Stąporek i wspomniany Szymon. O awans do turnieju głównego musiał walczyć jedynie Krzysiu, który świetnie sobie radził w piątkowych eliminacjach. Spośród pięciu gier singlowych Stąporek wygrał wszystkie pojedynki tracąc zaledwie jednego seta, a to dało mu awans do najlepszej 64 całego turnieju. W zawodach głównych jedynie Szymkowi Wiśniewskiemu udało się awansować z grupy do czołowej 32. Wiśniewski wygrał wszystkie trzy pojedynki grupowe. Na trzecich miejscach w swoich grupach uplasowali się Mikołaj i Krzysztof. W grach o miejsca od tyłu dosyć pewnie pokonali oni swoich przeciwników, co w ostatecznej klasyfikacji dało im miejsca w przedziale 33-40.

Rozstawiony w całych zawodach z numerem 7 Szymon turniej pucharowy rozpoczął od wygranej 3:1 w setach nad Filipem Dereniem. Jego kolejnym przeciwnikiem był Dawid Michna, niestety podopieczny trenera Zbyszka Grześlaka uległ w tym starciu 1:3. Trzeba jednak wspomnieć, że Michna w całym turnieju awansował do finału. W grach o miejsca od tyłu Szymon zanotował trzy zwycięstwa oraz jedną porażką i I Grand Prix Polski Młodzików ostatecznie zakończył na 13. miejscu. Wysoka pozycja daje mu limit na II Grand Prix Polski. Mikołaj wraz z Krzysztofem z kolei będą musieli kwalifikować się do turnieju ogólnopolskiego poprzez zawody wojewódzkie.