Porażka w Rzeszowie z Politechniką

You are currently viewing Porażka w Rzeszowie z Politechniką

Bez punktów wracają z Podkarpacia tenisiści Bogorii, którzy ulegli 1:3 w trzeciej kolejce Lotto Superligi zespołowi Fibrain AZS Politechnika Rzeszów.

Już przed spotkaniem wiadomo było, że podopiecznych trenera Tomasza Redzimskiego czeka bardzo trudna przeprawa w Rzeszowie. Zespół prowadzony przez Tomasza Lewandowskiego w trzech spotkaniach odniósł dwa zwycięstwa i w przypadku wygrania z Bogorią awansowałby na pierwsze miejsce w tabeli Lotto Superligi. Niestety dla nas tak też się stało. Do zwycięstwa zespół gospodarzy poprowadził lider Akademików Gustavo Tsuboi. Leworęczny Brazylijczyk w pierwszy pojedynku nie dał większych szans naszemu Danielowi Górakowi zwyciężając pewnie 3:0 w setach. Drugie Tsuboi odniósł przy stanie 2:1 dla gospodarzy. W bardzo wyrównanym pojedynku pokonał 2:1 w setach i 11:9 w trzecim secie Hana Chuanxi. Ta wygrana przypieczętowała wiktorię Rzeszowa w całej rywalizacji.

Wspomniany Han Chuanxi wygrał jedyną grę singlową niedzielnego wieczoru dla Bogorii. Pokonał on 3:1 w setach grającego trenera Politechniki Tomasza Lewandowskiego. W pojedynku trójek lepszy okazał się Vasily Lakeev, który ograł 3:0 Pavela Sirucka. Przegrana w Rzeszowie była drugą w bieżącym sezonie Lotto Superligi. Obecnie Bogoria zajmuje 9. miejsce w tabeli Lotto Superligi. Okazję do awansu w tabeli nasi zawodnicy będą mieli już jutro. O godzinie 18 w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a w Grodzisku Mazoweickim, Bogoria podejmie ekipę 3S Polonii Bytom. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie.