“Ferie z rakietką” – raport

Od poniedziałku w treningowej hali Bogorii trwają zajęcia tenisa stołowego w ramach “Ferii z rakietką”. W piątek ostatnia okazja do pogrania.

“Codziennie na zajęciach jest około 15-20 dzieci w wieku od 7 do nawet 14 lat. Niektórzy pierwszy raz mają rakietkę w ręcę, więc zajęcia często mają formę zabawy. Dzieci próbują trafiać i podbijać piłeczkę, a ci bardziej zainteresowani grają na piłki, ćwiczą z robotem. Zainteresowanie jest spore, a dzieciaki pożytecznie spędzają tutaj czas” – tłumaczy prowadzący zajęcia Bartek Bartosiewicz.

“Przychodzę tutaj od poniedziałku i bardzo mi się podoba, ale ping pong nie jest łatwy. Dopiero uczę się odbijać, po to tu przyszedłem” – mówi 7-letni Michał. “Jesteśmy bardzo energiczne i nie potrafimy usiedzieć w miejscu. Tenis stołowy nam się podoba, więc tu przyszłyśmy. Nie jesteśmy zmęczone, ale trochę można się spocić. Ćwiczymy od pół roku. Nasz rekord to 13 podbić piłki forhandem” – dodają siedmioletnie siostry: Hania i Ala.

W czwartek najstarszym uczestnikiem “Ferii z rakietką” był 14-letni Krystian. “Przyjechałem tutaj z kolegą Jarkiem z Międzyborowa. On już wcześniej tu ćwiczył. Ja gram tylko raz w tygodniu u siebie. Chciałbym trenować tenis stołowy i mam nadzieję, że po feriach tata zapisze mnie tutaj do klubu. Wiem, że to chyba ostatni moment, by znacznie powiększyć swoje umiejętności” – przyznaje gimnazjalista.

Ostatnia okazja do poćwiczenia tenisa stołowego będzie w piątek 21 lutego. Zapraszamy do hali przy ul. Kilińskiego 8a w Grodzisku Mazowieckim w godz. 13.00 – 14.30.