Osiem meczów sezonu za Bogorią

You are currently viewing Osiem meczów sezonu za Bogorią

Nasza drużyna jest na półmetku pierwszej części sezonu 2017/2018. Następne spotkanie Bogoria rozegra dopiero 21 listopada. W związku z tym zdecydowaliśmy się podsumować się spotkania Bogorii w Lotto Superlidze i Lidze Mistrzów.

Zdecydowanie lepiej podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego radzą sobie w rozgrywkach krajowych. Mimo nie najlepszego początku i porażki w inaugurującym starciu z beniaminkiem Spójnią Warszawa, nasz zespół wygrał trzy spotkania w pięciu meczach Lotto Superligi. Szczególnie cenna była wygrana 3:0 z niepokonaną do tego momentu Palmiarnią Zielona Góra. 9 punktów, na 15 możliwych to dobry wynik, jeśli się prześledzi składy pozostałych drużyn Lotto Superligi. Praktycznie każdy zespół wzmocnił się w okienku transferowym, co spowodowało, że liga jest jeszcze mocniejsza. Dlatego trzecie miejsce po 5. kolejkach trzeba uznać za zadowalające. Przed drużyną Bogorii będzie jednak teraz kilka trudnych spotkań, w których tenisiści Bogorii będą musieli wznieść się na wyżyny swoich umiejętności by odnieść zwycięstwa. Na początek 21 listopada do Grodziska Mazowieckiego przyjedzie zespół Kolpinga Frac Jarosław, który w tabeli jest tuż za Bogorią. Zespół z Podkarpacia odniósł ostatnio wartościowe zwycięstwa nad Dekorglassem Działdowo i Unią AZS Gdańsk. Następnie przyjdą równie trudne starcia z drużynami z północy, czyli Morlinami Ostróda i Dojlidami Białystok.

Znacznie gorzej naszemu zespołowi wiedzie się w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Co prawda przed startem tych elitarnych rozgrywek Bogoria nie była faworytem do zajęcia jednego z dwóch pierwszych miejsc w grupie, jednak kibice w Grodzisku Mazowieckim mogli liczyć na chociaż jedno zwycięstwo w trzech meczach grupowych. Najbliżej tego Bogoria była w meczu wyjazdowym przeciwko drużynie Sporting Club de Portugal. Pozostałe mecze z utytułowanymi zespołami Fakel Gazprom Oremburg i AC Pontoise Cergy Bogoria przegrała w stosunku 0:3. Mimo trzech porażek nasz zespół cały czas ma szansę na awans do ćwierćfinału lub przynajmniej ćwiećfinału Pucharu ETTU (daje go trzecie miejsce w grupie). W następnym meczu przeciwnikiem zespołu Tomasza Redzimskiego będzie obrońca tytułu Fakel Gazprom Oremburg. Spotkanie to zostanie rozegrane 24 listopada o godzinie 18.30. Serdecznie zapraszamy na mecze 21 i 24 listopada, które zostaną rozegrane w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a, w Grodzisku Mazowieckim.