Maraton spotkań przy Westfala

You are currently viewing Maraton spotkań przy Westfala

Aż trzy mecze od piątku do wtorku zostaną rozegrane w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a. Dwa z nich zostaną rozegrane w ramach LOTTO Superligi. Swoje spotkanie w Ekstraklasie Kobiet rozegrają również nasze Panie, które w niedzielę o godzinie 16 podejmą SKTS Sochaczew w Derbach Mazowsza.

Wstęp na wszystkie mecze jest bezpłatny. W trakcie spotkania odbędzie się zbiórka przydatnych rzeczy dla dzielnych osób z Ukrainy, które są teraz bardzo potrzebujący. Prosimy o przynoszenie m.in. artykułów chemicznych, spożywczych o długim terminie ważności.

W naszej hali zobaczymy przy stole plejadę gwiazd europejskiego tenisa stołowego. Oprócz naszych asów Panagiotisa Gionisa, Pavla Sirucka, Marka Badowskiego czy Miłosza Redzimskiego zobaczymy medalistów Mistrzostw Świata i Europy. Wśród nich będą Truls Moregard, Jakub Dyjas, Irina Ciobanu oraz Wang Zeng Yi.

Jako pierwszy przed grodziską publicznością okazję zaprezentować się będzie miał męski zespół Bogorii. W piątkowy wieczór o godzinie 18 podopieczni trenera zmierzą się w hicie kolejki z Dekorglassem Działdowo. Wydaje się, że w tym sezonie to najmocniejsze drużyny LOTTO Superligi. Panos, Dyjas oraz Moregard to największe gwiazdy ligi, dla których kibice z chęcią przychodzą na halę. To właśnie na pojedynki tych zawodników fani Bogorii ostrzą sobie zęby. Gionis w przeszłości pokonywał już Polaka i Szweda. Ciekawe jak w starciach z nimi wypadną również Marek, Pavel czy Miłosz. Trener Tomek w obwodzie ma jeszcze Chińczyka Suna Shiyu. Zagadką jest kto zagra w Działdowie na pozycji numer trzy. Podstawowym zawodnikiem jest Patryk Chojnowski, jednak on nie grał w ostatnich meczach działdowian.

Kolejny mecz tenisiści Bogorii w LOTTO Superlidze zagrają we wtorek, również o godzinie 18. Tym razem ich rywalem będzie AZS AWFIS Gdańsk. Barw AZS-u w tym sezonie broni dobrze znany w Grodzisku Mazowieckim Wang Zeng Yi. Popularny Wandżi przez wiele lat bronił barw Bogorii, odnosząc przy okazji wiele sukcesów. Oprócz niego zagrają również prawdopodobnie Szymon Malicki oraz Tomasz Tomaszuk, którzy bardzo dobrze grają razem grę podwójną.

Miedzy tymi potyczkami, jak już wspominaliśmy zagrają nasze panie. W niedzielę o 16 spróbują zrewanżować się ekipie z Sochaczewa. Pierwszy mecz na wyjeździe tenisistki Zbyszka Grześlaka minimalnie przegrały 2:3. Wówczas dwa punkty dla SKTS-u zdobyła Mistrzyni Europy w drużynie Irina Ciobanu. Nie wiadomo w jakim składzie do meczu przystąpią walczące o utrzymanie zawodniczki Bogorii. Pewna jest obecność w składzie Oli Falarz oraz Martyny Lis. Być może do zespołu dołączy Darya Kisel. Przypominamy, że wstęp jest całkowicie darmowy.

Plan spotkań drużyn Bogorii:

11.03.2022 godz.18 KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki- Dekorglass Działdowo

13.03.2022 godz.16 KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki- SKTS Sochaczew- Ekstraklasa Kobiet

15.03.2022 godz.18 KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki- AZS AWFIS Gdańsk