Polacy ulegli Chorwacji w EDME

You are currently viewing Polacy ulegli Chorwacji w EDME

We wtorkowy wieczór podopieczni trenera Tomasza Krzeszewskiego podejmowali w Jarosławiu reprezentację Chorwacji. Niestety po blisko dwugodzinnej walce Biało-Czerwoni ulegli Chorwatom 0:3.

Spotkanie w Jarosławiu było rozgrywane w ramach Eliminacji Drużynowych Mistrzostw Europy. Oprócz Polski i Chorwacji w grupie eliminacyjnej znajduje się również reprezentacja Turcji, która w pierwszym meczu pokonała u siebie 3:2 naszych wtorkowych rywali. Niestety już pierwsze spotkanie postawiło Polaków w bardzo trudnym położeniu. Lider polskiej kadry Jakub Dyjas dosyć niespodziewanie uległ Mistrzowi Europy do lat 21 Tomislavovi Pucarowi 1:3. Porażka jest tym bardziej zaskakująca, gdyż Dyjas w zeszłym tygodniu pokazał się z bardzo dobrej strony w turnieju German Open, gdzie pokonał m.in. Wicemistrza Świata w singlu z 2015 roku chińczyka Fang Bo.

W drugiej grze do stołu podeszli Marek Badowski, który od następnego sezonu będzie reprezentował barwy Bogorii oraz lider Chorwatów Andrej Gacina. Badowski pokazał się z dobrej strony, psując jednemu z najlepszych europejskich tenisistów wiele krwi. Po zwycięstwie w pierwszym secie Marek prowadził jeszcze w trzecim i czwartym secie 9:4, jednak Gacina zawsze doganiał Polaka wygrywając te sety, jak i całe spotkanie 3:1 w setach. Po dwóch grach zatem Chorwaci prowadzili w meczu 2:0. Niestety w ostatniej grze były tenisista Bogorii Robert Floras nie był wstanie dać nadziei reprezentacji Polski i uległ 1:3 Frane Kojicowi. Tym samym zawodnicy z Bałkanów pokonali nas 3:0.

Polska – Chorwacja 0:3
Jakub Dyjas – Tomislav Pucar 1:3
Marek Badowski – Andrej Gacina 1:3
Robert Floras – Frane Kojic 1:3