Świetna forma Patryka Pyśka w trakcie obozów kadry Polski Juniorów

Jak wcześniej wspominaliśmy czterech zawodników trenujących na co dzień w naszym klubie przebywa aktualnie na zgrupowaniu kadry Polski Juniorów w Gdańsku. W trakcie obozu zostały rozegrane dwa turnieje kontrolne i w obu najlepszy okazał się młody tenisista Bogorii Patryk Pyśk.

Oprócz Patryka na terenie OSSM Gdańsk trenują z reprezentacją kraju Michał Gawlas, Kuba Stecyszyn oraz Bartek Skrórko. Teoretycznie w obozie udział powinien brać jeszcze Miłosz Redzimski, jednak jego wysokie umiejętności i świetne wyniki powodują, że jest on już powoływany na zgrupowania kadry seniorskiej reprezentacji. W pierwszych zawodach kontrolnych wystąpiło aż 24 zawodników należących do czołówki Polski w tej kategorii wiekowej. W finale turnieju Patryk pokonał zwycięzcę I Grand Prix Polski juniorów Szymona Kolasę 3:1. Co ciekawe zawodni Politechniki Rzeszów ma już za sobą debiut w rozgrywkach LOTTO Superligi. W tych zawodach Kuba Stecyszyn zajął miejsce 9, Michał Gawlas 11, zaś Bartek Skórko 16.

Jeszcze lepiej spisali się nasi młodzi zawodnicy w drugim turnieju. Całe podium zostało obsadzone zawodnikami II drużyny Bogorii, występującymi w poprzednim sezonie w II lidze. W finale Patryk, który zwyciężył w II turnieju na przestrzeni kilku dni pokonał Michała Gawlasa 3:1 w setach. Wcześniej również w stosunku 3:1 Patryk, który do Bogorii przyszedł z LKTS Luboń pokonał w półfinale 3:1 Kubę Stecyszyna. Kuba później pojedynek o trzecie miejsce i zapewnił sobie wraz ze swoimi kolegami miejsce na podium. Świetna postawa chłopaków w trakcie zgrupowania to świetny prognostyk przed zbliżającymi się we wrześniu i październiku Mistrzostwami Polski w kategorii Kadetów i Juniorów. Mamy nadzieję, że z mistrzowskiej imprezy nasi młodzi zawodnicy przywiozą kilka medali.