Jutrzejsze zwycięstwo da Bogorii awans do fazy play-off

You are currently viewing Jutrzejsze zwycięstwo da Bogorii awans do fazy play-off

Wtorkowe zwycięstwo za trzy punkty w 19. kolejce Lotto Superligi może zapewnić naszej drużynie pewne medale za sezon 2017/2018. Spotkanie z UKS Dojlidy Białystok rozpocznie się o godzinie 18.

Po 18. rundach spotkań podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego mają 36 punktów i zajmują trzecie miejsce w tabeli Lotto Superligi. Tyle samo, ile czwarta w tabeli drużyna Politechniki Rzeszów. Z kolei piąty w tabeli zespół Palmiarni Zielona Góra ma do Bogorii już dziewięć punktów straty. Po wtorkowej rywalizacji z Dojlidami do końca sezonu zasadniczego zostaną jedynie trzy kolejki, w których do zdobycia będzie właśnie dziewięć punktów. Dlatego też w przypadku zwycięstwa, już jutro kibice Bogorii mogą świętować wraz z swoją drużyną awans do półfinału fazy play-off.

Aby tak się stało jednak Bogoria w składzie Daniel Górak, Han Chuanxi, Pavel Sirucek oraz Michał Bańkosz muszą jutro zwyciężyć za trzy punkty. Nasi tenisiści będą z pewnością faworytami starcia z ekipą z Podlasia. Po raz kolejny do hali w Grodzisku Mazowieckim powróci Wang Zeng Yi, który przez wiele lat był liderem naszej drużyny. Oprócz niego w ekipie Dojlid zaprezentują się Białorusin Pavel Platonov oraz Chińczyk Li Youngyin. Mimo, że zespół Dojlid cały czas walczy o utrzymanie, na pewno nie można go lekceważyć. W zeszły piątek pokonali oni we własnej hali mocny zespół Unii AZS Gdańsk 3:1. Dwa punkty dla Dojlid zdobył właśnie popularny Wandżi. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy jutro na godzinę 18 do hali sportowej przy ulicy Westfala 3a.