96 uczestników Turnieju Amatorskiego Bogorii

You are currently viewing 96 uczestników Turnieju Amatorskiego Bogorii

W sobotę w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a, zainaugurowano sezon turniejem amatorskim. Pięć kategorii zgromadziło na starcie blisko 100 uczestników.

Była to kolejna edycja naszego turnieju, który zawsze odbywa się zawsze na początku września. Ponownie jak w poprzednich latach uczestników turnieju odwiedził zawodnik pierwszej drużyny Bogorii. Tym razem w hali przy Westfala pojawił się Wicemistrz Polski w singlu Marek Badowski. Marek przez blisko godzinę grał z wszystkimi chętnymi uczestnikami turnieju. Najwięcej uczestników turnieju zgromadziła na starcie kategoria Open. W niej wystąpiło 38 zawodników. Co ciekawe było wiele zawodników spoza naszego województwa. We wspomnianej kategorii Open triumfował Michał Kwaśniewski, który po pasjonującym boju pokonał 3:2 Jacka Szachnowskiego. Obaj zawodnicy na co dzień występują w drużynach drugoligowych. Na trzecim miejscu uplasował się Jakub Caban.

W kategorii Amatorów w finale spotkało się dwóch zawodników z Łodzik. W bratobójczym pojedynku Piotr Wroński 3:0 pokonał Przemysława Przesmyckiego. Brązowy medal w tej kategorii zdobył Grzegorz Pławski. W kategorii Pań triumfowała Oliwia Zawiasa z Sieradza, która w pokonanym polu zostawiła Justynę Przastek oraz Agnieszkę Ruszczyk. W najmłodszych kategoriach Akademii i Szkół Podstawowych dwukrotnie zwyciężyła Zosia Śliwka, która w finałach dwa razy pokonała Marcina Zielińskiego. Na najniższym stopniu podium w kategorii Szkół Podstawowych stanął Wiktor Szczygieł, zaś w kategorii Akademii Jakub Dobosz. Specjalne podziękowania za pyszny poczęstunek dla Carrefour w Grodzisku Mazowieckim oraz firmie BiMM, która finansowo wsparła nasz turniej. Zadanie dofinansowane zostało ze środków Urzędu Marszałkowskiego.