Nasi Juniorzy Rządzą na Mazowszu

You are currently viewing Nasi Juniorzy Rządzą na Mazowszu

Zwycięstwem Patryka Pyśka zakończyło się pierwsze Grand Prix Mazowsza. Nowy zawodnik Bogorii w finale pokonał swojego klubowego kolegę Szymona Wiśniewskiego.

Patryk, który dołączył do Bogorii od tego sezonu, przechodząc z klubu LKTS Luvena Luboń, dzięki zwycięstwu w turnieju w Wyszogrodzie awansował na Grand Prix Polski. W finale Patryk pokonał 3:0 rozgrywającego bardzo dobre zawody Szymona Wiśniewskiego. Drugie miejsce Szymka zasługuje tym bardziej na uwagę, że w Wyszogrodzie rywalizował on z zawodnikami o cztery lata starszymi. Wysokie czwarte miejsce wśród Juniorów zajął z kolei Jakub Lis, dla którego było to najwyższe miejsce w zawodach wojewódzkich. Miejsca w przedziale 17-20 zajęli Jacek Mitas oraz 25-32 Adam Stąporek.

Oprócz turnieju Juniorów w Wyszogrodzie odbywało się również I Grand Prix Mazowsza Żaków. Bogorię w turnieju dzieci do lat 10 reprezentowała piątka adeptów Akademii Tenisa Stołowego Bogorii. Najwyższe piąte miejsce spośród nich zajął Jakub Dobosz. Kuba z kolei w Wyszogrodzie rywalizował z przeciwnikami o dwa lata starszymi. Miejsca w przedziale 9-12 zajęła trójka naszych młodych zawodników: Zuzia Gutkowska, a także Tomek Fabisiak i Franek Bukowski. Z kolei w przedziale 13-16 uplasował się Michał Chęciński. Gratulacje dla wszystkich zawodników Bogorii za dumne reprezentowanie klubu, a także trenerów Li i Adama, którzy mocno wspierali dzieci w trakcie turnieju.