ME: Marek Badowski w turnieju głównym singla

You are currently viewing ME: Marek Badowski w turnieju głównym singla

Bardzo dobrze w eliminacjach Mistrzostw Europy zagrał Marek Badowski. Nasz nowy zawodnik wygrywając trzy spotkania zapewnił sobie awans do turnieju głównego singla. Tym samym dołączył on do Pavla Sirucka i Panagiotisa Gionisa.

Zarówno Gionis, jak i Sirucek mieli z racji wysokiej pozycji w rankingu ITTF zapewniony start w turnieju głównym w Alicante. Marek z kolei musiał walczyć w eliminacjach. Marek, który trafił do dziesiątej grupy eliminacyjnej pewnie pokonał 4:0 Filipa Mladenovskiego. Następnie Polak rozegrał dwa niezwykle zacięte pojedynki z Hiszpanem Carlosem Caballero oraz Niagolem Stoyanovem. Na szczęście oba Marek zwyciężył 4:3 w setach. Pierwsze miejsce w swojej grupie zapewniło mu awans do najlepszej 64 w Europie. W I rundzie singla Badowski zmierzy się z Rosjaninem Kirillem Skachkovem. Pavel Sirucek za przeciwnika mieć będzie Wicemistrza Świata Juniorów Trulsa Moregarda, zaś Panagiotis Gionis Rumuna Honora Szocsa. Marek oraz Panos swoje spotkania rozegrają dziś o godzinie 18.10 Sirucek z kolei z Moregardem zagra o godzinie 20.40.

W 1/8 finału debla są już Marek Badowski w parze z Patrykiem Zatówką oraz Panagiotis Gionis z Yang Wangiem. Para Badowski/Zatówka najpierw pomyślnie przeszła przez eliminacje, zaś dziś w I rundzie pokonali 4:3 duet Pistej/Sgouropoulos. Gionis z Wangiem z kolei 4:1 pokonali debel Peto/Jevtovic. Oba deble o awans do ćwierćfinału zagrają jutro.