EDME: Zwycięstwo Polski, wygrany singiel Badowskiego

We wtorkowy wieczór reprezentacja Polski pokonała 3:1 na wyjeździe w Osijeku Chorwację. Swoją grę singlową z Filipem Cipinem wygrał Marek Badowski.

Wczorajsza wiktoria Biało-Czerwonym awans do Drużynowych Mistrzostw Europy. Co więcej jeśli w ostatnim spotkaniu grupowym podopieczni trenera Tomasza Krzeszewskiego pokonają Turcję zajmą pierwsze miejsce. Spotkanie z Turcją zostanie rozegrane 4 grudnia o godzinie 18 w Grodzisku Mazowieckim. Bohaterem wczorajszego starcia z Chorwatami okazał się być po naszej stronie Jakub Dyjas. Dyjas wygrał dwa swoje pojedynki singlowe, tracąc w nim zaledwie jednego seta. Lider naszej reprezentacji okazał się lepszy od France Kojicia oraz od Tomislava Pucara. Tym samym temu drugiemu zrewanżował się za porażkę w pierwszym meczu eliminacyjnym, w którym Polska przegrała z Chorwacją 0:3.

Bardzo ważną grę wygrał również dla Polski Marek Badowski. Tenisista Bogorii przy wyniku meczu 1:1 pokonał 3:1 w setach Filipa Cipina. Popularny Bany przegrał jedynie trzeciego seta, a w pozostałych partiach był wyraźnie lepszy od swojego przeciwnika. Jedyny punkt dla gospodarzy zdobył w pierwszej grze Pucar, który 3:0 w setach pokonał byłego zawodnika Bogorii Wang Zeng Yi. Mamy nadzieję, że 4 grudnia nasi tenisiści nie będą mieli większych problemów z Turcją i w Grodzisku Mazowieckim zapewnią sobie pierwsze miejsce w swojej grupie eliminacyjnej. Wszystkich kibiców gorąco zapraszamy na to spotkanie.

CHORWACJA – POLSKA 1:3

Tomislav Pucar – Wang Zeng Yi 3:0 (11:7, 11:8, 12:10)
Tomislav Frane Kojić – Jakub Dyjas 1:3 (8:11, 11:8, 7:11, 7:11)
Filip Čipin – Marek Badowski 1:3 (8:11, 5:11, 11:9, 5:11)
Tomislav Pucar – Jakub Dyjas 0:3 (8:11, 6:11, 6:11)