Kuba Lis i Ignacy Sławiński podwójnymi Mistrzami Mazowsza. Amelka Bukowska, Krzyś Kozłowski i Mateusz Dąbrowski z awansem na Mistrzostwa Polski

W sobotę na warszawskim Targówku odbyły się Mistrzostwa Mazowsza Żaków oraz Młodzieżowców. Z bardzo dobrej strony pokazali się młodsi Żacy. Trójka podopiecznych trenera Pawła Szelińskiego awansowała do czerwcowych Mistrzostw Polski. W tej samej kategorii wiekowej mistrzem województwa został Ignacy Sławiński.

Z eliminacji wojewódzkich awans uzyskało po dwóch najlepszych Żaków i Żaczek. Bezkonkurencyjni w tym turnieju byli Krzysztof i Mateusz, którzy spotkali się ze sobą w finale. Górą był w nim Krzysztof Kozłowski 3:2 w setach. Następnie chłopcy zagrali turniej o Mistrzostwo Mazowsza. W tym momencie do zawodów dołączył lider rankingu ogólnopolskiego żaków Ignacy Sławiński. Ignacy nie dał rywalom większych szans wygrywając dwie gry 3:0 w setach. Na trzecim stopniu podium stanął Mateusz Dąbrowski, który w meczu o brązowy medal pokonał 3:2 w setach w drugim meczu… Krzysztofa Kozłowskiego.

Ignacy stworzył również mistrzowski duet z Piotrem Zioło, zwyciężając we wszystkich grach 3:0 w setach. Zadowolona ze swojej postawy może być również Amelka Bukowska z 2013 rocznika. Amelka w turnieju eliminacyjnym zajęła 2. miejsce, przegrywając w finale 2:3 w setach. Amelka wywalczyła również srebrny medal w grze podwójnej. W tym samym czasie rozgrywany był turniej o Młodzieżowe Mistrzostwo Mazowsza. Bezkonkurencyjny w tej kategorii był Jakub Lis, który wygrał turniej singlowy oraz deblowy z Adamem Stąporkiem. W nagrodę Kuba zagra w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, które również będą rozgrywane na początku czerwca.