Kuba Dobosz najlepszym Żakiem Mazowsza

You are currently viewing Kuba Dobosz najlepszym Żakiem Mazowsza

W sobotę w pobliskim Nadarzynie odbywały się trzecie zawody o Grand Prix Mazowsza w kategorii Żaków oraz Juniorów. Wystąpiło w nich ośmiu adeptów naszej Akademii Tenisa Stołowego.

Najlepiej z całej ósemki zaprezentował się Kuba Dobosz, który był bezkonkurencyjny w kategorii chłopców do lat 11. Kuba mimo, że musiał rywalizować z zawodnikami o dwa lata starszymi wygrał wszystkie pojedynki 3:0 w setach. Jest to jego pierwsza wygrana w Grand Prix Mazowsza w tej kategorii wiekowej. Dzięki zwycięstwu Kuba uzyskał bezpośredni awans do turnieju głównego Grand Prix Polski Żaków. Bardzo dobry występ zaliczyli nasi pozostali Żacy. Na wysokiej czwartej pozycji turniej ukończył Tomek Fabisiak, mimo, że do turnieju przystępował jeszcze z drobną kontuzją nogi. Turniej w przedziale 5-8 w gronie żaczek ukończyła Zuzia Gutkowska, zaś na pozycjach 13-16 w turnieju żaków uplasował się z kolei Franciszek Bukowski.

Nieco gorzej w Nadarzynie poszło naszym juniorom. Spośród czterech naszych młodych zawodników najwyższą pozycję wywalczył Kuba Lis, który turniej ukończył na miejscach 9-12. Jeden przedział niżej znalazł się Jacek Mitas (13-16). Oprócz nich w turnieju uczestniczyli jeszcze Adam Stąporek oraz Szymon Wiśniewski. Pierwszy z nich zajął miejsce w przedziale 17-20, drugi zaś 25-32. Warto jednak dodać, że Szymon podobnie jak i Jacek musieli walczyć w Nadarzynie w starszej kategorii z przeciwnikami o cztery lata starszymi. Całej ekipie zawodników oraz trenerowi Li oraz Adamowi gratulujemy udanego startu.