Ósma z rzędu wygrana w LOTTO Superlidze

You are currently viewing Ósma z rzędu wygrana w LOTTO Superlidze

W piątkowy wieczór tenisiści Dartom Bogorii pokonali na wyjeździe 3:2 UKS Dojlidy Białystok. Spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie i było niezwykle emocjonujące.

Tym samym podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego przedłużyli passę zwycięstw z rzędu. Odniesiona na Podlasiu wiktoria była już ósmą z rzędu w rozgrywkach LOTTO Superligi. Dzięki wygranej za dwa punkty Dartom Bogoria utrzymała pozycję lidera LOTTO Superligi. Niewiele brakowało, a w Białymstoku wygralibyśmy za trzy punkty. Po dwóch pojedynkach bowiem prowadziliśmy 2:0. W meczu otwarcia Panagiotis Gionis dosyć pewnie 3:0 w setach pokonał dobrze radzącego sobie w grze na defensywę Wang Zeng Yi. Dla popularnego Wandżiego mecze z Bogorią są wyjątkowe, bo przez wiele lat bronił on barw naszego klubu. Prowadzenie podwyższył Pavel Sirucek, który podobnie jak Panos nie miał większych problemów, by uporać się z Przemysławem Walaszkiem ( wygrana Pavla również 3:0).

Nadzieję na powrót do meczu gospodarzom dał Chińczyk Li Youngyin. Tenisista Dojlid stworzył bardzo interesujący pojedynek z naszym Markiem Badowskim. Po czterech setach na tablicy wyników widniał wynik 2:2. O wygranej zadecydował piąty set, w którym nieznacznie lepszy okazał się Youngyin. Równie wyrównany przebieg miało czwarte starcie Wandżiego z Pavlem Siruckiem, rozgrywane do dwóch wygranych setów. Po dwóch partiach mieliśmy wynik 1:1. Trzeci set to walka praktycznie punkt za punkt do stanu 13:12 dla grającego trenera Dojlid. Niestety w tym momencie swój serw zepsuł Sirucek i to Wandżi odniósł zwycięstwo 2:1. Co nie udało się przy stanie meczu 2:0 i 2:1 udało się Bogorii przy stanie 2:2. Panagiotis Gionis w piątym pojedyneku singlowym pokonał 2:0 dzielnie walczącego Przemysława Walaszka i tym samym stał się bohaterem Bogorii w tym meczu zdobywając dwa punkty dla Bogorii. Spotkanie w Białymstoku rozgrywane było w ramach 18. kolejki LOTTO Superligi. Po 18. rundach gier Dartom Bogoria przewodzi tabeli Superligi z przewagą jednego punkty nad AZS Unią Gdańsk. A już dziś w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a, prawdziwy hit ligowy czyli starcie naszego zespołu z aktualnym Mistrzem Polski Kolpingiem Frac Jarosław. Początek spotkania o godzinie 16. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.

UKS DOJLIDY Białystok- Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 2:3
Wang Zeng Yi- Panagiotis Gionis 0:3
Przemysław Walaszek- Pavel Sirucek 0:3
Li Youngyin- Marek Badowski 3:2
Wang Zeng Yi- Pavel Sirucek 2:1
Przemysław Walaszek- Panagiotis Gionis 0:2