Miłosz Redzimski z brązem French Cadets Open

You are currently viewing Miłosz Redzimski z brązem French Cadets Open

Swoją kolekcję medali na arenie międzynarodowej w ten weekend powiększył adept naszej Akademii Tenisa Stołowego Miłosz Redzimski. Miłosz we francuskim Metz sięgnął po brązowy medal w drużynie.

Miłosz w tym sezonie ma za sobą już starty w LOTTO Superlidze. We Francji tworzył on drużynę z występującym w Drzonkowie Mateuszem Zalewski. Nasi kadeci wygrali najpierw zmagania grupowe, pokonując m.in. faworyzowaną drużynę Czechów 3:0. Zwycięstwo w grupie dało chłopakom awans do ćwierćfinału turnieju w Metz. W nim pokonali po raz kolejny wyżej notowanych Rumunów 3:2. Dwa single w tej rywalizacji wygrał Miłosz, który poprowadził nasz zespół do półfinału. W walce o finał Miłosz z Zalewskim ulegli gospodarzom 3:0. Mimo porażki mogą być oni bardzo zadowoleni ze swojej postawy, bo w bardzo mocno obsadzonym turnieju wywalczyli brązowy medal.

Gorzej wiodło się adeptowi naszej Akademii Tenisa Stołowego w grze pojedynczej oraz deblowej. Zarówno w jednej jak i drugiej konkurencji Miłosz odpadł w 1/16 finału. W singlu pokonał on w pierwszej rundzie Toma Schweigera z Niemiec 3:1. W drugiej Redzimski uległ 0:3 Japończykowi Hayate Suzuki. Miłoszowi gratulujemy kolejnego medalu na arenie międzynarodowej i przypominamy, że w gronie kadetów rywalizuje on z przeciwnikami o dwa lata starszymi.