Marek Badowski w najlepszej ósemce Slovenia Open

You are currently viewing Marek Badowski w najlepszej ósemce Slovenia Open

Bardzo dobry występ w Słoweńskim Otocec zanotował tenisista Bogorii. Zarówno w grze indywidualnej jaki i deblowej Marek dotarł do ćwierćfinału.

Dla Badowskiego, który barw Bogorii broni od tego sezonu start w Slovenia Open jest najlepszym indywidualnym osiągnięciem w turniejach rangi ITTF. Marek miał w Otocec zapewniony start w turnieju głównym. W I rundzie pokonał on 4:2 w setach Ewouta Oostwoudera, w II za przeciwnika miał reprezentanta Francji Abdela-Kadera Salifou. Francuz w tym sezonie występował w LOTTO Superlidze w barwach Energi KTS Toruń. Nasz zawodnik wygrał starcie z Salifou 4:1, a to zwycięstwo dało mu awans do 1/8 finału singla. W walce o ćwierćfinał popularny Bany mierzył się z Tomislavem Pucarem, który w ostatnich Mistrzostwach Świata dotarł do 1/8 finału. Również ten pojedynek Marek wygrał, pokonując aktualnie 41. zawodnika rankingu ITTF 4:1.

We wczorajszej walce o strefę medalową Marek nie sprostał najwyżej rozstawionemu w całych zawodach Danielowi Habeshonowi 1:4 w setach. Mimo porażki z Austriakiem tenisista Bogorii może być bardzo zadowolony ze swojego startu, który z pewnością pomoże mu poprawić pozycję w rankingu ITTF (obecnie zajmuje on 124 pozycję). Taki sam wynik Badowski osiągnął w deblu wraz z Patrykiem Zatówką. W pierwszej rundzie polski duet pokonał 3:1 parę z Japonii. W grze o medal Slovenia Open ulegli 0:3 w setach deblowi z Tajwanu.