Chuang już w Grodzisku Mazowieckim

You are currently viewing Chuang już w Grodzisku Mazowieckim

Nowy nabytek naszego klubu Tajwańczyk Chuang-Chih Yuan jest już w Grodzisku Mazowieckim. Mistrz Świata w deblu z 2013 roku przyjechał tydzień przed turniejem Ligi Mistrzów. Jest również szansa, że zaprezentuje się on przy Westfala w niedzielę, w trakcie spotkania LOTTO Superligi.

Czwarty zawodnik Igrzysk Olimpijskich w Londynie w singlu dołączył do drużyny wcześniej, by być jak najlepiej przygotowanym do turnieju, który już od 5 listopada będzie rozgrywany w naszej hali sportowej przy Westfala 3a. Naszymi rywalami będą bardzo silne zespoły Fakel Gazprom Orenbrug, TTC Neu Ulm oraz El Nino Praga. Awans do dalszych gier wywalczą dwa najlepsze zespoły turnieju.

Do osiągnięcia tego celu z pewnością bardzo ważna będzie dyspozycja Chih Yuana. Włodarze klubu zakontraktowali tak utytułowanego zawodnika z myślą o sukcesie w elitarnych rozgrywkach. W historii klubu wielokrotnie dochodziliśmy do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Liczymy, że w tym sezonie przy wsparciu Tajwańczyka uda się przejść kolejny szczebel. Tym bardziej, że jest on cały czas w bardzo wysokiej dyspozycji. W światowym rankingu ITTF plasuje się na wysokim 25. miejscu, a w trakcie ostatnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio dotarł do 1/8 finału. W nim minimalnie uległ 3:4 w setach Omarowi Assarowi z Egiptu.

W niedzielnym meczu LOTTO Superligi rywalem Bogorii będzie Akademia Zamojska Zamość. Być może już w tym spotkaniu Chuang pokaże próbkę swoich dużych umiejętności. Początek rywalizacji o godzinie 16. Dzień wcześniej przy Westfala zagrają również kobiety. Nasze panie w 7. kolejce Ekstraklasy Kobiet zmierzą się z AZS UE Wrocław. Początek tej rywalizacji również o godzinie 16.