Szkoła Podstawowa nr 2 w Grodzisku Mazowieckim najlepsza w Polsce

Dziewczyny ze SP 2 w Grodzisku Mazowieckim zostały wczoraj w Rawie Mazowieckiej Mistrzyniami Polski w tenisie stołowym Szkół Podstawowych. W turnieju rozgrywanym w Rawie Mazowieckiej czwarte miejsce zajęli chłopcy z tej samej szkoły.

Zarówno drużyna dziewczyn, jak i chłopaków składała się wyłącznie z adeptów naszej Akademii Tenisa Stołowego. W mistrzowskim składzie dziewczyn znalazły się Zosia Śliwka, Milena Mirecka, Ola Oskiera. W całym turnieju drużynowym dziewczyny nie przegrały ani jednego spotkania. Najpierw wygrały one zmagania w grupie. Następnie w ćwierćfinale 3:2 pokonały drużynę z Bydgoszczy. W półfinale z kolei Zosia, Milena oraz Ola zrewanżowały się szkole z Jeżewa za porażkę w Mistrzostwach Mazowsza wygrywając 3:1. W decydującym o złotym medalu dziewczyny pokonały starsze przeciwniczki z Brzegu Dolnego. Warto wspomnieć, że w całych Mistrzostwach Kraju Szkół dziewczyny z SP2 były jedną z najmłodszych drużyn i w tym turnieju będą mogły występować przez następne dwa lata.

Blisko medalu byli również chłopcy w składzie: Miłosz Redzimski, Piotr Garwoła oraz Kuba Dobosz. Do półfinału chłopaki szli jak burza wygrywając wszystkie spotkania 3:0. Niestety w półfinale ulegli oni minimalnie 2:3 ( i również 2:3 w setach w deblu) szkole z Lidzbarka Warmińskiego. Niestety w podobnym stosunku SP2 w Grodzisku Mazowieckim przegrała mecz o brązowy medal ze Szkołą z Wrocławia. Na osłodę Miłoszowi Redzimskiemu została nagroda dla najlepszego zawodnika całego chłopaków. Warto wspomnieć, że nauczyciele w grodziskiej dwójce jest koordynator naszej Akademii Paweł Szeliński, który swoimi wskazówkami wspierał obydwie drużyny przez cały turniej. Wielkie gratulacje dla obydwu drużyn oraz trenera Pawła.