V edycję Pingla Cup czas rozpocząć

  • Post category:Pingla Cup
You are currently viewing V edycję Pingla Cup czas rozpocząć

Jutro punktualnie o godzinie 9 nastąpi uroczyste otwarcie V jubileuszowej edycji Pingla Cup. Na starcie największego ogólnopolskiego turnieju w kategorii Skrzatów i Żaków stanie 138 zawodników.

Dokładnie 20 czerwca 2015 roku odbyła się pierwsza edycja turnieju organizowanego przez nasz klub dla Skrzatów. Jak się później okazało zwycięzcy pierwszej edycji Pingla Cup nasz Miłosz Redzimski oraz Wiktoria Wróbel w tym roku zdominowali Mistrzostwa Polski, zdobywając złoty medal w singlu mimo, że byli najmłodszymi zawodnikami w turnieju. Głównym celem turnieju oprócz sportowej rywalizacji jest pobudzenie u dzieci marzenia o mistrzostwie, tzn. stworzenia im warunków w jakich na co dzień grają zawodnicy drużyny siedmiokrotnego Drużynowego Mistrza Polski Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Dzieci mają możliwość rozgrywania swoich pojedynków na specjalnej wykładzinie gerfloor, na której Bogoria rozgrywa swoje spotkania w Lidze Mistrzów. W trakcie zawodów dzieci udzielają wywiadów, które następnie są do obejrzenia na naszym kanale youtube. 

W tym roku dzięki wsparciu wielu podmiotów organizatorom turnieju udało się zebrać rekordową pulę nagród, która wynosi około 8000 złotych. Każdy uczestnik turnieju oprócz pakietu startowego otrzyma upominek, specjalnie na dzień dziecka. Drugi rok z rzędu oprócz turnieju deblowego zostanie rozegrany turniej deblowy, w nim nie ma podziału na płeć i dziewczynki będą mogły rywalizować z chłopcami. Organizatorzy zawodów przygotowali już listy startowe oraz losowanie do turnieju Skrzatów i Żaków. Znajdują się one na stronie turnieju oraz w linku poniżej:

Listy Startowe

Losowanie