Jak wyglądają przygotowania do Pingla Cup

  • Post category:Pingla Cup

17 i 18 września odbędzie się już VIII edycja Pingla Cup. Po raz pierwszy w nowej hali sportowej przy ulicy Sportowej 29 w Grodzisku Mazowieckim. Tym razem chcieliśmy od kuchni pokazać jak wyglądają przygotowania do tego turnieju i ile pracy muszą poświęcić organizatorzy by przygotować największy turniej ogólnopolski dla skrzatów i żaków.

Przygotowania do turnieju Pingla Cup rozpoczynamy kilka miesięcy wcześniej. Na początku pracujemy nad odpowiednim terminem. Sprawdzamy dostępność hali oraz datę, która będzie atrakcyjna dla wszystkich skrzatów i żaków. Staramy się nie organizować imprezy w czasie kiedy zaplanowane są turnieje wojewódzkie i ogólnopolskie. Dlatego kontaktujemy się wcześniej ze związkami wojewódzkimi i prosimy by w terminie Pingla Cup nie organizować turniejów wojewódzkich dla Skrzatów i Żaków.

Kolejnym krokiem jest odpowiednia promocja wydarzenia. Kiedy mamy już termin i plakat zawodów publikujemy informację o turnieju w naszych mediach społecznościowych. Mamy zarówno fanpage klubu, jak i samego turnieju. Tam staramy się zamieszczać wiele treści opowiadających o naszym niezwykłym turnieju. Dodatkowo wysyłamy maile do związków wojewódzkich oraz klubów, dzięki czemu więcej trenerów i rodziców dowie się o naszym turnieju. Również mamy przygotowane ulotki, które trenerzy rozdają na zawodach ogólnopolskich, także w innych kategoriach wiekowych.

Ostatnim krokiem jest przygotowanie samej imprezy. Pracę zaczynamy już kilka dni wcześniej. Na początek przywozimy obniżane stoły, na których swoje zawody rozgrywają skrzaci. Dzień przed zawodami rozkładamy wykładzinę na głównym korcie oraz stoły, płotki itp.. Sami również organizujemy sędziów stolikowych, a nasi trenerzy są sędziami głównymi zawodów. Dlatego niemal własnymi siłami i niskimi kosztami organizujemy turniej. Trenerzy, którzy są sędziami głównymi parę dni wcześniej przygotowują losowanie i publikują na oficjalnej stronie turnieju.

W trakcie zawodów na uczestników turnieju czekają liczne atrakcje. Dzień wcześniej przygotowane są pakiety startowe (koszulka i inne gadżety). Na otwarcie turnieju zapraszani są goście z gminy oraz spiker, który zapowiada uczestników w akompaniamencie muzyki. Tuż przed grami ciekawe historie opowiada trener Tomasz Redzimski, który przedstawia drogę od marzenia do mistrzostwa. Nad przebiegiem zawodów czuwa grupa wolontariuszy, która pomaga wszystkim dzieciom, rodzicom i trenerom. Między gramy przeprowadzamy również wywiady, które później publikujemy na naszym youtoubie. Od sponsorów i partnerów pozyskujemy również nagrody i koszulki zawodników Bogorii, które są do wylosowania.

Nasze liczne działania i starania powodują, że z roku na rok mamy coraz więcej uczestników. W poprzednim roku w turnieju udział wzięło 240 dzieci z całej Polski, a w tym liczymy na jeszcze więcej.