Porażki naszych w Czech Open

You are currently viewing Porażki naszych w Czech Open

Nie najlepiej dla Pavla Sirucka oraz Marka Badowskiego potoczył się turniej w Ołomuńcu. Nasi zawodnicy przegrali swoje pierwsze spotkania singlowe.

Zawody za naszą południową granicą są szczególnie istotne dla Pavla Sirucka, który jest aktualnym Mistrzem Czech. Popularny Siru otrzymał od organizatorów dziką kartę i nie musiał przechodzić czterostopniowych eliminacji. W pierwszej rundzie Pavel trafił na Yuki Hirano z Japonii. Zawodnik z Kraju Kwitnącej Wiśni w zeszłym sezonie reprezentował w paru spotkaniach barwy Rzeszowskiej Politechniki. Niestety Sirucek słabo otworzył to spotkanie, przegrywając po dwóch setach 0:2. Co prawda w secie numer trzy i pięć Siru triumfował 11:9, jednak sety cztery i sześć zakończyły się pomyśli Hirano, którzy zwyciężył 4:2.

Na swoim pierwszym pojedynku zawody w Ołomuńcu zakończył Marek Badowski. Marek po raz kolejny miał bardzo pechowe losowanie w turnieju rangi World Tour i na swojej drodze w drugiej rundzie eliminacji ( w pierwszej miał wolny los) trafił na Chińczyka Xu Fei, który niedawno był Mistrzem Świata Juniorów. Bunny dobrze rozpoczął to spotkanie od wygrania pierwszej partii 11:9. Kolejne sety jednak zakończyły się pewnym zwycięstwem Chińczyka. Dla naszych zawodników były to ostatnie zawody przed rozpoczynającymi się 3 września we francuskim Nantes Drużynowi Mistrzostwami Europy. Przypomnijmy, że reprezentacja Polski za przeciwników będzie mieć kadry Belgii oraz Serbii.