Kolejny wyjazd naszych gladiatorów


Ponownie w piątek o godzinie 18 i w niedzielę o 9.45 nasi gladiatorzy zagrają spotkania w LOTTO Supelirdze. Pierwszym rywalem Bogorii będzie Energa-Manekin Toruń, drugim Dojlidy Białystok. To drugie spotkanie transmitowane będzie w telewizji TVP Sport.

Na północ kraju nasi tenisiści udadzą się w tym samym składzie, co w ostatnich grach. Juniorów Miłosza Redzimskiego i Michała Gawlasa wesprze Panagiotis Gionis, który przez cały tydzień trenował w hali na Sportowej z całą grupą treningową. Widać, że Panos jest w coraz lepszej dyspozycji, a ostatnia wygrana z Wandżim dodała mu jeszcze pewności siebie. Na pewno jego wygrane single są bardzo potrzebne w wyjazdowych meczach z trudnymi rywalami.

Świetnie spisywał się ostatnio Miłosz, który przewodzi rankingowi indywidualnemu LOTTO Superligi. Do tej pory młody Redzimski wygrał wszystkie osiem gier indywidualnych. Po czterech meczach Bogoria znajduje się z dorobkiem 10 punktów w czołówce ligowej tabeli. Jeden punkt mniej mają gracze Energii-Manekin Toruń. Ekipa z Grodu Kopernika od kilku lat występuje w polskim składzie: Konrad Kulpa, Tomasz Kotowski i Damian Węderlich. W tym sezonie wspierają ich Azjaci z Korei Południowej i Japonii. Być może zagrają oni w piątkowy wieczór przeciwko Bogorii.

Znajome twarze występują również w niedzielnym rywalu Bogorii z Białegostoku. Podstawowym zawodnikiem Dojlid jest leworęczny Sun Shiyu, który cały poprzedni sezon grał w naszych barwach. W finale Superligi Chińczyk wygrał bardzo ważne spotkanie ze Slavą Burovem i dołożył cegiełkę do zdobycia mistrzowskiego tytułu. W niedzielę zagra prawdopodobnie również Daniel Górak, wieloletni kapitan Bogorii, uwielbiany przez grodziskich kibiców. Oprócz tej dwójki w niedzielę przy stole możemy również zobaczyć Mistrza Polski w singlu z 2016 roku Tomka Lewandowskiego. Mecz, który rozpocznie się o godzinie 9.45 transmitowany będzie w telewizji TVP Sport.