Świetny start adeptów naszej Akademii

You are currently viewing Świetny start adeptów naszej Akademii

W pierwszych tygodniach września odbyły się zawody wojewódzkie w trzech kategoriach wiekowych. W zawodach kadetów zarówno wśród dziewczyn jak i chłopców najlepsi okazali się nasi zawodnicy. W gronie Młodzików zwyciężył także Jakub Dobosz.

Krótką relację zacznijmy od turnieju Grand Prix Mazowsza  Młodzików, który rozegrany został 7 września w Gostyninie. Turniej chłopców okazał się koncertem Kuby Dobosza oraz Piotrka Garwoły. Obaj nasi zawodnicy przez większość turnieju przeszli jak burza i zmierzyli się ze sobą w finale. W nim trochę lepszy okazał się Kuba, który zwyciężył 3:1 w setach. Warto również wspomnieć, że Kuba w Gostyninie mierzył się z przeciwnikami nawet o trzy lata starszymi. W nagrodę za zwycięstwo wystąpi w turnieju głównym Grand Prix Polski Młodzików, który zostanie rozegrany w Wałbrzychu w dniach 5-6 października. Piotrek o ten awans z kolei o awans powalczy w eliminacjach. W turnieju dzielnie walczyli również młodsi Zuzia Gutkowska, która zawody ukończyła na miejscach 17-20 oraz Tomek Fabisiak, który zajął miejsca w przedziale 25-32.

Sukces Kuby w ostatni weekend powtórzyli Zosia Śliwka oraz Mikołaj Giereło w gronie Kadetów. Zosia mimo, że jest jeszcze Młodziczką w całym turnieju straciła zaledwie dwa sety i pokonała w finale 3:1 Kingę Teodorczuk. Mikołaj z kolei w finale pokonał Borysa Massalskiego również w stosunku 3:1. W gronie najmłodszej kategorii Skrzatów brązowy medal wywalczył Michał Staranowicz, dla którego były to drugie zawody wojewódzkie. Wracając do naszych kadetów to pozostali nasi adepci również zagrali wiele świetnych pojedynków i wywalczyli wysokie miejsca. Kamil Sadowski miejsca 5-8, Marcin Zieliński, Krzysztof Stąporek, Milena Mirecka miejsca 9-12, Ola Oskiera miejsca 13-16, zaś Piotr Garwoła miejsca 17-20. Całej grupie gratulujemy dumnego reprezentowania klubu.