Marek Badowski drugi w Polish Open

Jeden z najlepszych turniejów w karierze w minionym tygodniu rozegrał Marek Badowski. Tenisista Bogorii w rozgrywanym w COS Cetniewo turnieju Polish Open wywalczył srebrny medal.

Polish Open to zawody międzynarodowe o randze ITTF Pro Tour Challenge. Marek z racji wysokiej pozycji w rankingu ITTF miał zapewniony od razu start w turnieju głównym podobnie jak nasz Panagiotis Gionis. Panos z Markiem bardzo pewnie przechodzili przez początkowe fazy wygrywając swoje spotkania zazwyczaj w stosunku 4:0 lub 4:1. Do bardzo ciekawego starcia z perspektywy polskich kibiców doszło w 1/8 finału singla. Popularny Bany zmierzył się z nadzieją polskiego tenisa stołowego Samuelem Kulczyckim. Kulczycki w Cetniewie rozgrywał prawdopodobnie turniej życia, wywalczy brązowy medal singla U-21 oraz srebro w deblu w parze z Maciejem Kubikiem. W pojedynku z Markiem nie miał większych szans i to bardziej doświadczony zawodnik Bogorii awansował do ćwierćfinału.

W ćwierćfinale Badowski zmierzył się pogromcą Kuby Dyjasa Tomem Jarvisem. Przewaga Marka w tym meczu także była bardzo wyraźna co pokazuje wynik 4:1 dla tenisisty Bogorii. Niestety w walce o strefę medalową swój pojedynek przegrał najwyżej rozstawiony w turnieju Panagiotis Gionis. Grek uległ 2:4 w setach zawodnikowi Korei Południowej Park Chan-Hyeokowi. Los chciał, że w walce o finał Marek zagrał właśnie z Parkiem. Bany już w tym sezonie raz pokonał Koreańczyka w rozgrywkach LOTTO Superligi w stosunku 3:2. Również i tym razem Badowski oddał swojemu przeciwnikowi tylko dwa sety i dzięki doskonałej i szybkiej grze zwyciężył 4:2. W nagrodę za pięć wygranych singli Badowski zagrał w finale z Chińczykiem Xu Yingbinem. W pojedynku finałowym Marek niestety po raz pierwszy w Cetniewie musiał odejść od stołu jako pokonany. Mimo ogromnej woli walki i chęci wygrania przed polską publicznością Badowski przegrał 1:4 w setach. Marek z pewnością jednak mógł być bardzo zadowolony ze swojego startu, a w nagrodę za drugie miejsce w Polish Open otrzymał czek na 1500 dolarów.

Po występie w Polish Open nasz zawodnik nie będzie miał zbyt długiej przerwy, gdyż już jutro Bogoria zagra w Bytomiu spotkanie 5. kolejki LOTTO Superligi. Przeciwnikiem zespołu Tomasza Redzimskiego będzie 3S Polonia Bytom. Początek rywalizacji o godzinie 18. A wszystkie wyniki turnieju głównego Polish Open znajdziecie w linku poniżej: