Cenne wygrane w Lidze Mistrzów i LOTTO Superlidze

You are currently viewing Cenne wygrane w Lidze Mistrzów i LOTTO Superlidze

Pewnymi zwycięstwami 3:0 zakończyły się piątkowe i niedzielne spotkania Dartomu Bogorii w Lidze Mistrzów i LOTTO Superlidze. Nasi zawodnicy pokonali odpowiednio Ping Pong Club Villeneuvois oraz UKS Dojlidy Białystok.

Tym samym nasi tenisiści po raz kolejny udowodnili, że świetnie radzą sobie ze zmęczeniem i trudem licznych spotkań. Szczególnie cieszy wygrana we Francji z Ping Pong Club, które jest bezpośrednim rywalem Dartom Bogorii w walce o awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Bardzo dobre spotkanie w Villeneuvois rozegrał Pavel Sirucek, który pokonał lidera gospodarzy Nimę Alamiana 3:0 w setach. Najbardziej zacięty przebieg miał drugi pojedynek singlowy, w który Panagiotis Gionis za przeciwnika miał Vassily Lakeeva. Występujący do niedawna w Politechnice Rzeszów Rosjanin prowadził w piątym secie 9:6 i był o krok od pokonania Panosa. Nasz zawodnik jednak po raz kolejny pokazał ogromne doświadczenie i zwyciężył tego seta 12:10 oraz cały mecz 3:0 w setach. Zwycięstwo Bogorii przypieczętował w trzecim meczu Marek Badowski, który pokonał 3:1 w setach Yevhena Pryshchepe. Dzięki temu zwycięstwu Bogoria awansowała na drugie miejsce w tabeli grupy C Ligi Mistrzów.

W niedzielę z kolei Bogoria w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a podejmowała UKS Dojlidy Białystok. To spotkanie również ułożyło się całkowicie po myśli trenera Tomasza Redzimskiego. W grze otwarcia Panos pokonał dobrze radzącego sobie na obronę Wang Zeng Yi. Pojedynek ten obfitował w wiele efektownych akcji i zakończyło się wygraną Greka 3:1 w setach. Takim samym wynikiem kończyły się pozostałe dwie gry singlowe. Pavel Sirucek pokonał zawsze groźnego młodego Chińczyka Li Youngyina, zaś Marek okazał się lepszy od Przemysława Walaszka. Dzięki wygranej za trzy punkty nasza drużyna awansowała na drugie miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 14 punktów.

Aby ten tydzień pełen spotkań Bogorii zakończył się w 100% pomyślnie brakuje jeszcze wygrania rewanżowego spotkania z zespołem z Villeneuvois. W najbliższą środę o godzinie 18 w hali sportowej przy ulicy Westfala 3 zagrają spotkanie, które może ich bardzo przybliżyć do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Nasi zawodnicy bardzo liczą na wasz doping i gorące wsparcie w trakcie spotkania.

PPC Villeneuve 0-3 Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki

Nima Alamiyan  – Pavel Sirucek  0:3 (10:12, 6:11, 7:11)
Vasilly Lakeev  – Gionis Panagiotis  2:3 (4:11, 11:9, 6:11, 12:10, 10:12)
Yevhen Pryschepa  – Marek Badowski  1:3 (11:13, 11:2, 10:12, 6:11)

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – UKS Dojlidy Białystok 3:0

Panagiotis Gionis – Zeng Yi Wang 3:1 (11:9 | 4:11 | 11:6 | 11:3
Pavel Sirucek – Youngyin Li 3:1 (11:6 | 10:12 | 13:11 | 11:6)
Marek Badowski – Przemysław Walaszek 3:1 (11:1 | 14:16 | 11:9 | 11:7)