Pierwszy mecz Bogorii w nowym roku już w czwartek

You are currently viewing Pierwszy mecz Bogorii w nowym roku już w czwartek

Pierwszym rywalem drużyny prowadzonej przez trenera Tomasza Redzimskiego będzie Poltarex Pogoń Lębork. Spotkanie to odbędzie się w czwartek 9 stycznia o godzinie 18 w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a.  Starcie z Poltarexem będzie również pierwszym meczem w rundzie rewanżowej LOTTO Superliga, w której Dartom Bogoria jak do tej pory przewodzi.

Aktualnie zawodnicy Tomasza Redzimskiego mają 29 punktów w ligowej tabeli po dwunastu spotkaniach, tyle samo co Dekorglass Działdowo i jeden więcej niż PKS Kolping Jarosław. Ekipa z Lęborka z kolei plasuje się na 11. miejscu z dorobkiem 8 punktów. Już sama ilość punktów i miejsce w tabeli pokazuje, że grodziszczanie w tym starciu będą zdecydowanym faworytem.

W pierwszym spotkaniu między tymi drużynami doszło do bardzo wyrównanego i zaciętego spotkania. Po prawie trzygodzinnym boju Bogoria zwyciężyła w Lęborku 3:2. Decydującą grę wygrała para deblowa Sirucek/Badowski. Oprócz Marka i Pavla w spotkaniu z Lęborkiem prawdopodobnie wystąpi Panagiotis Gionis, który ostatnio świetne zaprezentował się w lidze japońskiej, gdzie wygrał wszystkie swoje pojedynki i pokonał m.in. piątą rakietę świata Tomokazu Harimoto

Poltarex gra swoje spotkania głównie polskim składem: Bogusław Koszyk, Marek Prądzyński i Adam Dosz. Zespół wspierany jest przez leworęcznego Koreańczyka Chan-Hyeok Park, z którym nasz Marek Badowski wygrał w tym sezonie w półfinale Polish Open. Azjata Park jest zdecydowanie najlepszym zawodnikiem swojego zespołu, jednak jego występ w Grodzisku Mazowieckim jest niepewny. Jak zawsze na kibiców czekać będą różne konkursy oraz inne pokazy. Wszystkich serdecznie zapraszamy.