Kuba Stecyszyn i Zosia Śliwka ze zwycięstwami w GPM

W niedzielę w podwarszawskiej miejscowości Jabłonna odbyły się zawody wojewódzkie seniorów. Niewątpliwie młodzi zawodnicy Bogorii byli faworytami zawodów i z tej roli wywiązali się bez zarzutów, zajmując aż pięć z sześciu miejsc na podium.

Tenisiści Bogorii zdominowali zmagania w gronie Bogorii. Całe podium zajęli nasi zawodnicy, a najlepszy spośród nich był Kuba Stecyszyn. Aktualny Mistrz Polski Juniorów w drużynie w finałowym starciu 3:0 w setach pokonał Arkadiusza Żuka, który do Bogorii dołączył przed tym sezonem. Trzecie miejsce padło łupem innego zawodnika grającego na co dzień w I lidze, Przemka Sałacińskiego.

W najlepszej “16” turnieju o Grand Prix Mazowsza znaleźli się również Kacper Głazowski, Krzysztof Stąporek, Wojtek Szymczak oraz Jacek Mitas. Oznacza to, że w 1/8 finału turnieju w Jabłonnej grała aż siódemka naszych zawodników. Również dobrze poradziły sobie nasze zawodniczki.

Po raz kolejny klasę pokazała Zosia Śliwka. Dwukrotna medalistka Mistrzostw Europy w drużynie, dzięki wygraniu czterech gier singlowych wygrała całe zawody. W finale Zosia nie dała większych szans Elizie Brzęczek. Dużą sprawą było również trzecie miejsce Mileny Mireckiej. Milena po raz pierwszy znalazła się w podium w turnieju seniorskim. W meczu o brązowy medal Milena pokonała swoją koleżankę klubową Emilkę Skubę, która zmagania zakończyła na czwartej pozycji.

W najlepszej “16” turnieju mieliśmy podobnie, jak w gronie seniorskim więcej zawodniczek. Na pozycjach 5-8 znalazła się Julia Więckowska, zaś Zuzia Gutkowska i Maja Łakoma na miejscach 9-12. Zwycięzcy turnieju, czyli Kuba i Zosia zakwalifikowali się do turnieju Grand Prix Polski Seniorów, które zostaną rozegrane w ostatni weekend listopada. Całej grupie gratulujemy świetnego startu.