Dwa drugie miejsca w Grand Prix Mazowsza

You are currently viewing Dwa drugie miejsca w Grand Prix Mazowsza

Tym razem w sobotę adepci naszej Akademii Tenisa Stołowego brali udział w turniejach wojewódzkich w kategorii Żaków i Juniorów. Blisko wygranej w starszej kategorii Juniorów był Jacek Mitas, srebrny medale wśród Żaków wywalczył także Iwo Kulik.

W zawodach rozgrywanych w Wyszogrodzie wystartował blisko 50 zawodników do lat 18. W rywalizacji z trzy lata starszymi przeciwnikami świetnie radził sobie Jacek, który do spotkania finałowego przegrał zaledwie jednego seta. W decydującym spotkaniu prowadził już 2:1 w setach z Janem Należytym, jednak to zawodnik Returnu Piaseczno zwyciężył 3:2. W tej samej kategorii wiekowej w przedziale 5-8 znaleźli się Jakub Lis oraz świetnie radzący sobie w tym turnieju Mikołaj Giereło. W tym samym przedziale w kategorii Juniorek uplasowała się Milena Mirecka, która tydzień temu zwyciężyła w wojewódzkim turnieju kadetek. Na pozycjach 9-12 w tej samej kategorii wiekowej z kolei znalazła się Aleksandra Oskiera. W gronie Juniorów wystartowali również bracia Adam i Krzysztof Stąporkowie. Pierwszy z nich uplasował się w przedziale 25-32, zaś drugi 21-24.

Tego samego dnia został rozegrany również wojewódzki turniej Żaków. Swój życiowy sukces w nim uzyskał Iwo Kulik. Iwo w drodze do drugiego miejsca wygrał trzy pojedynki w stosunku 3:0 w setach. W finale jednak Iwo przegrał 0:3 z Marcelem Szreniawą-Sztajnertem. W najlepszej ósemce zawodów znalazł się także Franek Bukowski, który przegrał w ćwierćfinale z Iwem i zakończył turniej w przedziale 5-8. Na miejscach 21-24 turniej ukończył w tej kategorii wiekowej najmłodszy w naszej drużynie Michał Staranowicz, zaś 25-32 Patryk Bombalak. Całej ekipie gratulujemy udanego startu i godnego reprezentowania klubu.