Zdecydowane zwycięstwo Bogorii

You are currently viewing Zdecydowane zwycięstwo Bogorii

Blisko półtorej godziny trwało wczorajsze spotkanie w 16. kolejce LOTTO Superligi, w którym Bogoria 3:0 pokonała 3S Polonię Bytom. Po tym zwycięstwie nasz zespół pozostał na drugim miejscu w tabeli LOTTO Superligi.

Jeszcze do soboty nie było wiadomo w jakim składzie personalnym wystąpią grodziscy zawodnicy. Z przeziębieniem zmagał się ostatnio Panos, zaś Marek od dłuższego czasu narzeka na uraz mięśnia czworogłowego. Jednak w niedzielne popołudnie ze zdrowiem naszych zawodników było wszystko w porządku i podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego w hali sportowej przy Westfala wystąpili w podstawowym składzie. Pierwsza gra singlowa mogła wydawać się bardzo interesująca dla licznie zgromadzonej publiczności w grodziskiej hali. Panagiotis Gionis mierzył się z Robertem Florasem, który w przeszłości w barwach Bogorii trzy razy zdobywał tytuł Drużynowego Mistrza Polski. Widać było od początku spotkania, że Panos wrócił już do pełnej dyspozycji zdrowotnej i po świetnej grze pokonał Florasa 3:0 w setach.

Drugi mecz singlowy nie miał większej historii gdyż Marek Badowski mierzył się z młodym Michałem Łysakowskim, który w LOTTO Superlidze stawia dopiero swoje pierwsze kroki. Marek w trzech partiach stracił zaledwie 11 punktów i szybko podwyższył prowadzenie Dartom Bogorii w całym meczu. Jedynie trzeci pojedynek dostarczył kibicom więcej emocji. W meczu czeskich zawodników zawodnik gości Antonin Gavlas po trzech setach prowadził 2:1 w setach z Pavlem Siruckiem. Pavel jednak w następnych dwóch setach lepiej radził sobie z odbiorem serwów Gavlasa, a sam lepiej rozgrywał akcje przy swoim serwie i wygrywając dwie kolejne partie przypieczętował wygraną Bogorii w całym meczu. Tym samym Bogoria dopisała kolejne trzy punkty do tabeli LOTTO Superligi i aktualnie ma ich aż 41. Do liderującej ekipy Kolpingu Frac Jarosław zawodnicy trenera Redzimskiego tracą tylko dwa oczka, a nad trzecim w tabeli Dekorglassem mamy aktualnie trzy punkty przewagi. Wczorajsza wygrana sprawi również, że nasi w lepszych nastrojach wybiorą się na jedno z najważniejszych spotkań w historii klubu. W piątek bowiem zostanie rozegrane rewanżowe spotkanie ćwierćfinału Ligi Mistrzów z UMMC Jekaterynburg. Przypomnijmy, że pierwsze spotkanie Bogoria wygrała 3:1, a awans do półfinału uzyska lepsza drużyna w dwumeczu, więc szanse na awans są dosyć duże.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki- 3S Polonia Bytom 3:0
Panagiotis Gionis- Robert Floras 3:0
Marek Badowski- Michał Łysakowski 3:0
Pavel Sirucek- Antonin Gavlas 3:2