ITTF odwołuje wszystkie imprezy do końca kwietnia

You are currently viewing ITTF odwołuje wszystkie imprezy do końca kwietnia

 

Do końca kwietnia nie będą odbywać się żadne międzynarodowe imprezy w tenisie stołowym – potwierdził Komitet Wykonawczy międzynarodowej federacji ITTF. Zostanie też zwołane nadzwyczajne spotkanie w celu omówienia sytuacji związanej z koronawirusem.

W specjalnie opublikowanym oświadczeniu ITTF podkreśla, że w tej chwili najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo zawodników, trenerów, pracowników i kibiców.

„To skłoniło nas do decyzji o odwołaniu wszystkich turniejów i działań do końca kwietnia. W innym terminie odbędą się też drużynowe mistrzostwa świata, turnieje World Tour i Japan Open” – napisano.

W niedzielę, 29 marca ma się zebrać Komitet Wykonawczy ITTF. Wówczas sytuacja zostanie poddana ponownej ocenie i zostaną rozważone kolejne kroki.

Drużynowe mistrzostwa świata miały się odbyć w Busan w Korei Południowej w dniach 21-28 czerwca. „Uważamy, że ten termin może okazać się zbyt wczesny, by udało się opanować pandemię koronawirusa” – napisano w oświadczeniu. DMŚ mogą zostać rozegrane pod koniec roku albo w jeszcze innym terminie.

Z kolei w sprawie kwalifikacji olimpijskich ITTF pozostaje w stałym kontakcie z narodowymi federacji i Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim.

Źródło: pzts.pl