Ranking ITTF: Bany na życiowej pozycji

You are currently viewing Ranking ITTF: Bany na życiowej pozycji

Mimo, że rozgrywki światowe są z wiadomych względów są wstrzymane właśnie ukazał się najnowszy ranking International Table Tennis Federation, a w nim na najwyższym miejscu w karierze znalazł się Marek Badowski, który w kwietniu notowany jest na 82. miejscu.

Tym samym popularny Bany zaliczył skok o cztery pozycję w porównaniu do marca kiedy znajdował się na 86. pozycji. Wcześniej najwyższym miejscem jakie Marek zajmował w swojej karierze było 83 w stycznie bieżącego roku. Wyczyn tenisisty Bogorii jest tym bardziej godny uwagi, gdyż sezon 2019/2020 zaczynał jako 120 rakieta świata. Spośród polskich tenisistów wyżej jest jedynie Jakub Dyjas, który w kwietniu awansował na 64. miejsce.

Jeszcze w marcu najwyżej sklasyfikowanym spośród podopiecznych trenera Tomasza Redzimskiego zawodnikiem był Pavel Sirucek. W tym miesiącu jednak Siru spadł z 45. pozycji na 50. Jedno oczko przed Pavlem jest Panagiotis Gionis, który jest aktualnie 49 rakietą świata. Zarówno Pavel, jak i Panos są kolejny miesiąc z rzędu najwyżej sklasyfikowanymi zawodnikami ze swoich krajów.

Również w samej czołówce rankingu doszło do zmian i przetasowań. Na pierwsze miejsce po dwóch miesiącach przerwy powrócił Fan Zhendong, który wyprzedza swoich rodaków Xu Xina (przewodził liście światowej w lutym i marcu) oraz Ma Longa, aktualnego Mistrza Świata w singlu. Na czwarte miejsce i pierwsze, poza Chińczykami awansował 16-letni Tomokazu Harimoto. W TOP10 światowej listy znajduje się aż czterech zawodników urodzonych w Chinach. Poniżej znajdziecie link do pełnego kwietniowego rankingu:

https://ranking.ittf.com/#/rankings/list/SEN/M;SINGLES/2020/14w